Wypadek W Rolnictwie

Wypadki Na Farmie Lub Ogrodzie

Contact us

Contact

Wypadek w rolnictwie. W rolnictwie pracuje pół miliona ludzi i chociaż jest to często bardzo satysfakcjonująca praca, może być również niebezpieczna. Z punktu widzenia bezpieczeństwa rolnictwo jest najbardziej niebezpieczną branżą w Wielkiej Brytanii, z większą liczbą ofiar śmiertelnych w pracy (prawie 50 rocznie) niż branża budowlana. Większość gospodarstw to nadal firmy rodzinne i stoją przed poważnym wyzwaniem radzenia sobie z bardzo wieloma ryzykami obrażeń, które wiążą się z pracą. Wypadki się zdarzają, ale często są spowodowane zaniedbaniami, a na farmie mogą mieć poważne konsekwencje.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 020 7485 8811

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!


  Ryzyko zawodowe

  Wypadek w rolnictwie

  Istnieje wiele zagrożeń związanych z użytkowaniem maszyn rolniczych, produkcją żywności i gospodarką hodowlaną:

  Pojazdy rolnicze: Przejechanie lub zmiażdżenie przez pojazd rolniczy jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków w gospodarstwie. Ciągniki, koparki, ciężarówki transportowe, wózki widłowe i inne ciężarówki, quady i inne pojazdy terenowe oraz kombajny zbożowe stwarzają szczególne zagrożenia, a ryzykiem należy ocenić i zarządzać nim.
  Maszyny rolnicze: W rolnictwie wykorzystywanych jest wiele maszyn, które wymagają odpowiedniego przeszkolenia, instruktażu i nadzoru, aby uniknąć poważnych obrażeń. Kluczowym problemem bezpieczeństwa wskazanym przez HSE jest stosowanie wałów odbioru mocy z tyłu ciągników, które są znane z powodowania poważnych obrażeń, gdy nie są odpowiednio zabezpieczone lub niewłaściwie używane. Inne maszyny, takie jak walce do ziemniaków i przenośniki, prasy i siekacze do bel oraz przyczepy podające, stanowią szczególne zagrożenia, które należy uwzględnić w ramach oceny miejsca pracy.

  Upadki z wysokości: Wiele budynków gospodarczych ma kruche dachy i nie są one zbudowane tak, aby wytrzymać ciężar ludzi. Nawet jeśli rolnik wie o tym, może nie być znany robotnikom rolnym, a jeśli nie jest dostępny sprzęt bezpieczeństwa i ostrzeżenia, istnieje znaczne ryzyko poważnych obrażeń. Według Health & Safety Executive upadki z wysokości są drugą najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków w rolnictwie.

  Ograniczone przestrzenie: Silosy i zbiorniki magazynowe oraz studzienki na gnojowicę to wyjątkowo niebezpieczne miejsca i niosą ze sobą dobrze znane niebezpieczeństwo śmierci. Szczególne niebezpieczeństwo stanowią toksyczne opary i utonięcie. W rzeczywistości 10% wszystkich zgonów na farmach jest spowodowanych uduszeniem lub utonięciem.
  Dzieci: Większość gospodarstw to także domy, więc dzieci często przebywają w pobliżu podwórka i budynków, a czasem pomagają w pracach na farmie. Jednak statystyki pokazują, że niestety 50 dzieci zginęło w wypadkach na farmach w ciągu ostatniej dekady, a ochrona dzieci na farmie jest poważnym problemem bezpieczeństwa.
  Chemikalia: Większość gospodarstw rutynowo stosuje pestycydy, nawozy i dodatki do żywności, a zawarte w nich chemikalia mogą być szkodliwe. Istnieją dodatkowe zagrożenia związane z pyłem, toksycznymi gazami i spalinami, które muszą być ocenione i kontrolowane przez prawo.

  Hodowla: Krowy, byki i konie w szczególności wymagają ostrożnego i umiejętnego obchodzenia się z nimi, ale nawet to może być nieprzewidywalne. Wszyscy pracownicy gospodarstwa pracujący ze zwierzętami powinni być odpowiednio przeszkoleni w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z nimi, aw szczególności jak unikać ugryzień, kopnięć, deptania lub zmiażdżenia.
  Podnoszenie i przenoszenie: Chociaż jest oczywiste, że praca w gospodarstwie może wiązać się z ciężką pracą ręczną, nie oznacza to, że nie powinna być kontrolowana. Przepisy dotyczące ręcznego przemieszczania po prostu wymagają od pracodawców rozważenia ryzyka związanego z pracą i upewnienia się, że ładunki i związane z nimi zadania są możliwe do opanowania. Jeśli pracownik rolny odniesie obrażenia, ponieważ musiał ręcznie podnieść coś, co było zbyt ciężkie lub musiał wielokrotnie podnosić ładunki przekraczające jego możliwości, jego pracodawca zwykle ponosi odpowiedzialność.

  Roszczenia z tytułu wypadków rolniczych

  Pomimo wysokiego wskaźnika poważnych obrażeń w tym sektorze większość wypadków (szacunkowo 75%) nie jest zgłaszana. Wypadek w rolnictwie czy ogrodnictwie może mieć poważne konsekwencje. Ale rolnicy są ubezpieczeni zgodnie z prawem, w taki sam sposób jak każdy inny pracodawca, i chyba że wypadek został całkowicie spowodowany przez własną nieostrożność pracownika lub był nieuniknionym wypadkiem, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że roszczenie zostanie pomyślnie zakończone po wypadku rolniczym.

   

  Skontaktuj się z nami

  Masz pytanie natury prawnej? Skontaktuj się z Zuzanną Piotrowicz pod numerem 020 7482 8437 lub napisz do nas na polish@osborneslaw.com.

  Jeśli potrzebujesz natychmiastowej konsultacji zadzwoń i porozmawiaj z naszymi adwokatami pod numerem 0203 642 7068

  Akredytacje

  • Times best law firm 2024
  • The Law Society Personal Injury Accreditation