Zaniedbania Medyczne

Zaniedbanie medyczne

Pomagamy pojedynczym osobom i rodzinom od ponad 40 lat

Wszyscy oczekujemy od naszych świadczeniodawców opieki na najwyższym poziomie. Oddajemy swoje zdrowie w ręce lekarzy na różnych etapach naszego życia i chociaż większość otrzymywanej przez nas opieki jest na najwyższym poziomie, zawsze istnieje ryzyko. Niestety zdarzają się błędy, które wyrządzają krzywdę pacjentom. W niektórych przypadkach dochodzi do zaniedbań. Jeśli dzieje się tak z powodu nieodpowiedniego leczenia lub błędu ludzkiego, możesz ubiegać się o odszkodowanie za doznany ból i cierpienie.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 020 7485 8811

Napisz do nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!


  Roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych wymagają najlepszych specjalistów. Kancelaria Osbornes Law pomaga klientom od ponad 40 lat. Nasi prawnicy są akredytowanymi członkami wiodącej organizacji charytatywnej, Action Against Medical Accidents (AvMA), działającej na rzecz bezpieczeństwa i i sprawiedliwego traktowania pacjentów. Jako eksperci od zaniedbań medycznych, uzyskaliśmy również akredytację Law Society.

  Naszym zespołem ekspertów kieruje Stephanie Prior, która, zanim została prawnikiem, przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka. Jej doświadczenie w dziedzinie medycyny i wiedza na temat Narodowej Służby Zdrowia (NHS) są kluczowe w prowadzeniu spraw naszych klientów.

  Czym jest błąd w sztuce lekarskiej?

  W dzisiejszych czasach, każde leczenie jest złożonym procesem, a w opiekę nad pacjentem często jest zaangażowanych wielu różnych pracowników. Zdarza się, że lekarze i inni pracownicy służby zdrowia popełniają błędy, których można było uniknąć przy zachowaniu większej staranności, lepszych umiejętnościach czy organizacji pracy. Zaniedbanie medyczne ma miejsce wtedy, gdy lekarz popełni błąd lub nie wywiązuje się z obowiązku opieki nad Tobą, co prowadzi do obrażeń lub pogorszenia Twojego stanu zdrowia. Istnieje wiele sytuacji, w których może dojść do zaniedbań medycznych, takich jak błędna diagnoza, nieprawidłowe leczenie lub błędy chirurgiczne.

  Jak mogę dochodzić odszkodowania?

  Jeśli zostałeś poszkodowany / zostałaś poszkodowana fizycznie lub psychicznie z powodu zaniedbania pracownika służby zdrowia, możesz ubiegać się o odszkodowanie. Szkoda musi być na tyle poważna, aby warto było pokryć koszty dochodzenia roszczenia. W większości przypadków podejmowanie kroków prawnych, jeśli uraz jest dość niewielki lub jeśli spodziewany jest szybki powrót do zdrowia, może być dość ryzykowne.

  W takich przypadkach koszt dochodzenia roszczenia może być wyższy niż samo odszkodowanie. Jeśli jednak nastąpiło przyznanie się do winy, warto rozważyć założenie sprawy. Nasi doświadczeni prawnicy doradzą Ci jakie podjąć kroki, biorąc pod uwagę Twoją indywidualną sytuację.

  Jaką kwotę odszkodowania jestem w stanie otrzymać?

  Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wysokość odszkodowania, w tym rodzaj i stopień zaniedbania, którego doznałeś oraz fizyczny, finansowy i emocjonalny wpływ, jaki wywarło ono na Twoje życie. Kwota odszkodowania będzie również uwzględniać wszelkie poniesione przez Ciebie wydatki oraz przyszłe potrzeby związane z opieką. W związku z tym, nie jest możliwe dokładne przewidzenie wysokości odszkodowania, które otrzymasz.

  Jak wygląda procedura składania roszczenia z tytułu zaniedbania medycznego?

  Pierwszym krokiem w procesie składania roszczenia jest po prostu skontaktowanie się z naszym zespołem prawników. Nasi eksperci przeprowadzą z Tobą indywidualną rozmową, podczas której ocenią Twoją sytuację i zdecydują, jakie kroki należy podjąć.

  Każde roszczenie z tytułu zaniedbania medycznego jest inne. Dlatego też dokładnie badamy wszystkie fakty dotyczące Twojej sprawy, w tym przeglądamy Twoją dokumentację medyczną.

  Czy istnieje limit czasowy na złożenie roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych?

  Postępowanie prawne należy rozpocząć w ciągu trzech lat od daty, w której po raz pierwszy dowiedziałeś się, że coś poszło nie tak z Twoim leczeniem – nazywa się to datą uzyskania wiedzy.

  Zwykle ma to miejsce dość szybko po operacji lub leczeniu. Czasami jednak dany zabieg może mieć długoterminowe konsekwencje.

  Jak długo trwa cały proces o dochodzenie roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych?

  To, ile czasu zajmie rozstrzygnięcie sprawy o zaniedbanie medyczne, będzie zależeć od wielu czynników. Priorytetem jest ustalenie jak poważne są Twoje obrażenia i czy odpowiedzialny za to NHS lub prywatny świadczyciel opieki zdrowotnej uzna swoją winę. Chociaż naszym celem jest uregulowanie roszczeń z tytułu zaniedbań medycznych w ciągu kilku miesięcy, bardziej skomplikowane sprawy mogą zająć kilka lat.

  Dlaczego my?

  Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z zaniedbaniami medycznymi i specjalizujemy się w wielu obszarach obejmujących:

  – błędną diagnozę

  – zastosowanie nieprawidłowej metody leczenia

  – zignorowanie przez lekarza/lekarkę lub pielęgniarza/pielęgniarkę istotnych symptomów choroby

  – opóźnienie w diagnozie lub podjęciu leczenia.

  Nasi prawnicy zajmujący się zaniedbaniami medycznymi rozumieją przez co przechodzisz i pomogą Ci uzyskać dostęp do specjalistycznych usług rehabilitacyjnych i wsparcia. Dla nas najważniejszy jest Twój powrót do zdrowia. Wiemy, że oprócz odszkodowania, będziesz chciał/chciała uzyskać odpowiedź na pytanie co poszło nie tak. Z naszą pomocą otrzymasz informacje, których potrzebujesz.

  W jaki sposób mogę się z Wami skontaktować?

  Masz pytanie natury prawnej? Skontaktuj się z Zuzanną Piotrowicz pod numerem 020 7482 8437 lub napisz do nas na polish@osborneslaw.com.