Wypadek Śmiertelny

Cechuje nas empatia i dbałość o zachowanie poufności

Utrata ukochanej osoby w śmiertelnym wypadku jest jednym z najtrudniejszych momentów, jakich doświadczamy w życiu. Wiemy, że odszkodowanie jest ostatnią rzeczą, o której myślisz po starcie bliskiej osoby, jednak ma ono duży wpływ na życie Twojej rodziny. Może pomóc złagodzić obciążenia finansowe i dać poczucie sprawiedliwości w tym trudnym czasie. Nasz zespół prawników dowie się, co spowodowało wypadek i kto był za niego odpowiedzialny. Odszkodowanie dochodzone w wyniku wypadku spowodowanego czyimś zaniedbaniem może być wykorzystane na pokrycie różnych wydatków, w tym kosztów pogrzebu czy utraty zarobków.

Czy mam prawo ubiegać się o odszkodowanie?

Jeśli przyczyny inne niż naturalne są odpowiedzialne za stratę ukochanej osoby, istnieje możliwość wniesienia roszczenia. Każdy, kto był w jakikolwiek sposób zależny od zmarłego, może ubiegać się o odszkodowanie po śmierci takiej osoby, a są to m.in.:

· współmałżonek lub były współmałżonek pozostający na utrzymaniu tej osoby

· konkubent/konkubina lub partner cywilny / partnerka cywilna, pozostający/pozostająca w tej relacji od co najmniej dwóch lat

· dzieci, wnuki i inni potomkowie

· dzieci adoptowane lub pochodzące ze związku małżeńskiego lub cywilnego

· rodzice, dziadkowie i inne osoby posiadające odpowiedzialność rodzicielską

· bliscy krewni, w tym rodzeństwo, ciotki, wujkowie, siostrzenice i siostrzeńcy

Jeśli nie masz pewności, czy Twoja relacja ze zmarłym jest określana jako związek zależny, nasz zespół prawny udzieli Ci porady. Roszczenia z tytułu zależności nie ograniczają się do członków najbliższej rodziny. O odszkodowanie mogą również wystąpić inni członkowie rodziny i bliscy znajomi, jeśli polegali na wsparciu krewnego lub przyjaciela w celu utrzymania jakości życia.

Jeśli uważasz, że masz prawo domagać się odszkodowania za swoją stratę, skontaktuj się z naszym ekspertem prawnym, który doradzi Ci jakie kroki należy podjąć.

Czy mogę złożyć roszczenie z tytułu wypadku śmiertelnego?

Zgodnie z przepisami ustawy o wypadkach śmiertelnych z 1976 r., można wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie w następujących przypadkach:

ü kolizja drogowa

ü wypadek rowerowy

ü wypadek na budowie

ü brak odpowiedniego wyposażenia ochronnego w pracy

ü niewystarczające przeszkolenie w zakresie obsługi ciężkich maszyn

ü wypadki przy pracy

Jeśli członek rodziny zmarł w nietypowych lub niejasnych okolicznościach, jego śmierć należy zgłosić koronerowi, który może podjąć decyzję o przeprowadzeniu dochodzenia. Nasz zespół prawników nie tylko pomoże Ci odzyskać należne Ci odszkodowanie, ale zapewni Ci wsparcie na każdym etapie sprawy.

O jaką kwotę odszkodowania mogę się ubiegać?

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby może wpłynąć na Twoje finanse. Odszkodowanie może pomóc w pokryciu niektórych kosztów, które będziesz zmuszony/zmuszona ponieść. Wysokość odszkodowania, które otrzymasz, ustalimy w zależności od kilku czynników, w tym:

o kosztów pogrzebu

o kosztów leczenia

o utraty świadczeń, takich jak emerytura.

Sytuacja każdego z nas jest inna, ale upewnimy się, że odszkodowanie pokrywa Twoje potrzeby, abyś miał/miała pewność, że Ty i Twoja rodzina będziecie zabezpieczeni finansowo.

Dlaczego Osbornes Law?

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu rodzinom w radzeniu sobie z utratą bliskiej osoby. Niektórzy prawnicy skupiają się wyłącznie na praktycznych aspektach Twojej sprawy, ale my wspieramy naszych klientów również w zakresie emocjonalnym. Rozumiemy, że postępowanie prawne nigdy nie będzie w stanie zrekompensować utraty bliskiej osoby, ale uzyskanie odszkodowania może pomóc złagodzić obawy finansowe i pomóc w procesie powrotu do zdrowia.

Dochodzenie roszczeń z tytułu utraty bliskiej osoby będzie jeszcze bardziej przykre, jeśli do wypadku doszło z winy innej osoby znanej poszkodowanemu, na przykład przyjaciela, kolegi lub innego członka rodziny. Nasz zespół już nie raz spotkał się z podobną sytuacją, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, że czas jest tu kluczowym elementem. Zawsze szukamy najszybszego rozwiązania, dzięki czemu cała procedura nie będzie się niepotrzebnie przedłużać.

Ostatecznie nic nigdy nie zrekompensuje utraty ukochanej osoby, ale znalezienie odpowiedzi na niektóre pytania zapewni Ci spokój, który pomoże żyć dalej.

W jaki sposób mogę się z Wami skontaktować?

Masz pytanie natury prawnej? Skontaktuj się z Zuzanną Piotrowicz pod numerem 020 7482 8437 lub napisz do nas na polish@osborneslaw.com.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 020 7485 8811

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!