Wypadek Samochodowy

Wypadek Drogowy

Wypadek samochodowy i kolizje drogowe mogą przybierać różne formy. Oznacza to, że doznane obrażenia mogą się różnić, poczynając od urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym i niewielkich siniaków, a kończąc na poważnych urazach, w tym uszkodzeniach głowy i kręgosłupa. Jeśli zostałeś ranny / zostałaś ranna w wypadku drogowym, który nie wynikał z Twojej winy, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Zespół naszych ekspertów będzie czuwał nad całym procesem, oferując doskonałą obsługę prawną, która pozwoli Ci zająć się tym, co naprawdę ważne – pełnym powrotem do zdrowia po wypadku.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 020 7485 8811

Napisz do nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!


  Nasz zespół przeprowadzi Cię przez całą procedurę dochodzenia odszkodowania. Działamy na zasadzie płatności honorarium tylko w przypadku wygrania sprawy, co oznacza, że zgłoszenie roszczenia u nas jest procesem wolnym od ryzyka, ponieważ w przypadku nieuzyskania odszkodowania, nie poniesiesz żadnych kosztów. Od początku do końca trwania sprawy zapewniamy kompleksową i w pełni zindywidualizowaną obsługę.

  Pomożemy zidentyfikować straty finansowe, których doświadczyłeś/doświadczyłaś w wyniku wypadku i upewnimy się, że zostały one uwzględnione w Twoim roszczeniu. Poniesione straty uwzględniają:

  · utratę zarobków

  · udział własny lub wartość Twojego pojazdu

  · opłaty za wynajem samochodu

  · koszty leczenia, rehabilitacji i leków

  · zniszczenie mienia

  · koszty opieki i pielęgnacji oraz wszelkich niezbędnych pomocy i urządzeń

  · koszty podróży

  Nasi eksperci posiadają wiedzę i duże doświadczenie w zakresie roszczeń z tytułu wypadków drogowych, więc możesz mieć pewność, że zgłaszając do nas roszczenie po kolizji drogowej, masz największe szanse na uzyskanie odszkodowania, na które zasługujesz za wypadek samochodowy.

  Co powinieniem/powinnam zrobić, gdy uczestniczyłem/uczestniczyłam w wypadku drogowym?

  Ważne jest, aby podjąć następujące kroki:

  – zapisz dane drugiej strony na miejscu zdarzenia, w tym imię i nazwisko, adres, telefon, dane ubezpieczenia i numer rejestracyjny pojazdu.

  – natychmiast zgłoś sprawę na policję. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, zgłoś wypadek osobiście na posterunku policji tak szybko, jak to możliwe.

  – zbierz dane innych stron i świadków.

  – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem.

  Jak ubiegać się o odszkodowanie za wypadek drogowy w UK?

  Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z nami w celu uzyskania bezpłatnej wstępnej konsultacji dotyczącej roszczenia z tytułu wypadku samochodowego. Chociaż wielu ubezpieczycieli komunikacyjnych będzie próbowało załatwić sprawę bezpośrednio z Tobą, ważne jest, aby wcześniej uzyskać poradę prawną dotyczącą wysokości odszkodowania, do którego możesz być uprawniony/uprawniona. Możesz zostać skierowany/skierowana do firmy prawniczej przez swojego ubezpieczyciela lub inną stronę, taką jak warsztat naprawiający Twój pojazd, ale możesz również samodzielnie dokonać wyboru, która firma prawnicza będzie Cię reprezentowała.

  Firmy ubezpieczeniowe często chętnie oferują poszkodowanym od razu ugodę pozasądową. Dzieje się tak, ponieważ dzięki temu są w stanie oszczędzić zarówno na opłatach prawnych, jak i na wypłaceniu wyższych kwot odszkodowań ofiarom wypadków. Wiele ofiar kolizji drogowych czuje ulgę, że firma ubezpieczeniowa przyznała się do odpowiedzialności bez długiego procesu prawnego i akceptuje ofertę, nie myśląc o konsekwencjach ugody i nie rozumiejąc w pełni długoterminowego wpływu odniesionych obrażeń.

  Przyjęcie oferty przed pełnym rozpatrzeniem roszczenia o odszkodowanie może prowadzić do dalszych problemów, ponieważ to, co początkowo może wydawać się ugodą, może nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia, odzyskanie utraconych zarobków lub opiekę nad rodziną.

  Czy mogę złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek samochodowy, jeśli to była moja wina?

  To zależy od okoliczności Twojego wypadku. Jeśli Twój samochód uderzył w inny pojazd, ale było to spowodowane na przykład stanem drogi, możesz mieć prawo do zgłoszenia roszczenia.

  Może Ci również przysługiwać odszkodowanie, jeśli tylko częściowo byłeś winny / byłaś wina kolizji lub jeśli przyczyniłeś/przyczyniłaś się do obrażeń, nie zapinając pasów bezpieczeństwa. Jednak w takich przypadkach kwota przyznanego odszkodowania może być niższa, aby odzwierciedlić Twoją częściową odpowiedzialność.

  Jak długo trwa rozpatrzenie roszczenia z tytułu wypadku samochodowego?

  Każda sprawa jest inna, a na szybkość sfinalizowania roszczenia z tytułu wypadku samochodowego wpływa kilka czynników:

  · jak poważne są Twoje urazy – niektóre mogą ustąpić w ciągu kilku miesięcy, ale poważne urazy mózgu i kręgosłupa mogą mieć długotrwałe skutki

  · inny zaangażowany pojazd nie zatrzymał się lub był prowadzony przez nieubezpieczonego kierowcę. W takich przypadkach nadal możesz ubiegać się o odszkodowanie, ale zajmie to trochę więcej czasu

  Ile wyniesie kwota rekompensaty?

  Nie ma ustalonej kwoty za obrażenia powstałe w wyniku wypadku samochodowego, ponieważ ten sam uraz u każdego wygląda inaczej. Możemy oszacować potencjalną kwotę odszkodowania podczas wstępnej konsultacji dotyczącej Twojego roszczenia.

  Co z rehabilitacją?

  Szybki powrót do sprawności po urazie jest kluczowy, dlatego osobom poszkodowanym w wypadku drogowym możemy zaoferować dostęp do natychmiastowej fizjoterapii. Staramy się dopasować do każdego naszego klienta, dlatego często zdarza się, że zaledwie po kilku dniach od konsultacji z nami, skorzystasz z wizyty u wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Oznacza to, że możesz rozpocząć powrót do zdrowia tak szybko, jak to możliwe.

  Skontaktuj się z nami

  Masz pytanie natury prawnej? Skontaktuj się z nami pod numerem 020 7482 8437 lub napisz do nas na polish@osborneslaw.com.

   

  Wypadek Samochodowy
  Wypadek Samochodowy W UK