Wypadek Na Wakacjach Lub Zagranicą

Pełny profesjonalizm i rzetelność działania

Każdego roku tysiące osób zostaje rannych w wypadkach za granicą. Na szczęście, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, zwykle obowiązują przepisy mające na celu pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach za granicą. Jeśli doznałeś/doznałaś obrażeń podczas pobytu za granicą, czy to w pracy, czy w czasie wolnym, w wypadku, który nie wynikał z Twojej winy, nasi prawnicy mogą pomóc Ci w dochodzeniu odszkodowania.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 020 7485 8811

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!


  Przepisy prawne dotyczące wnoszenia roszczeń mogą być odmienne w zależności od kraju, a sama procedura będzie się również różnić w zależności od tego, czy przebywałeś/przebywałaś na wakacjach, czy pracowałeś/pracowałaś za granicą. W takich sytuacjach warto mieć po swojej stronie ekspertów. Osbornes Law zatrudnia odnoszący znaczące sukcesy zespół prawników specjalizujących się w dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadków za granicą, a kilku naszych prawników jest uznanych na arenie międzynarodowej za liderów w tej dziedzinie. Posiadamy również ponad 40-letnie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń po wielu wypadkach za granicą, w tym po:

  · wypadkach drogowych

  · poślizgnięciach, potknięciach, upadkach

  · wypadkach na morzu

  · urazach narciarskich i sportowych

  · zaniedbaniach medycznych

  · przestępstwach i napaściach na tle seksualnym

  · porwaniach i incydentach terrorystycznych

  Wypadek podczas pracy za granicą

  Nasi prawnicy zajmujący się wypadkami za granicą, przyjrzą się Twojemu roszczeniu i omówią z Tobą kolejne kroki, wyjaśniając proces dochodzenia roszczenia w jasny i zwięzły sposób. Nasze doświadczenie oznacza, że rozumiemy, jak rozwiązać Twój problem. Znaczy to również, że możemy maksymalnie uprościć proces, zapewniając praktyczną i rzetelną konsultację prawną. Możemy zapewnić wszelką pomoc i porady, których potrzebujesz, aby złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek lub chorobę doznaną za granicą.

  Samodzielne podróżowanie za granicę

  Jeśli podróżujesz za granicę samodzielnie, ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie podróżne. W zależności od polisy, Twoje ubezpieczenie podróżne może pokryć wszelkie opóźnienia, odwołania lotów, skradzione lub zagubione rzeczy osobiste, a co najważniejsze, nagłe wypadki medyczne, takie jak obrażenia ciała. Jako, że Wielka Brytania nie jest już członkiem UE, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie obejmuje bezpłatnego leczenia w nagłych wypadkach w szpitalach publicznych w tym kraju, jednak uprawnia do tego świadczenia w wielu innych państwach europejskich.

  Co należy zrobić, jeśli doznasz urazu za granicą?

  Podczas podróży zawsze miej ze sobą dane ubezpieczenia podróżnego – w szczególności numer polisy i dane kontaktowe ubezpieczyciela, w tym wszelkie numery alarmowe. Jeśli doznałeś/doznałaś urazu lub potrzebujesz pomocy medycznej podczas pobytu za granicą, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem i poinformuj go o tym. Pomocne może być uzyskanie zgody ubezpieczyciela na jakiekolwiek leczenie, zanim to nastąpi, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze istnieje taka możliwość. Pamiętaj, aby zachować wszelkie rachunki za poniesione koszty, ponieważ

  być może będzie trzeba najpierw opłacić je z własnej kieszeni, a następnie odzyskać pieniądze za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego.

  Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie, jeśli uczestniczyłem/uczestniczyłam w wakacjach zorganizowanych?

  Dla tych, którzy doznali urazu podczas wyjazdów zorganizowanych, powrót do miejsca, w którym zostali ranni, w celu wniesienia roszczenia o zadośćuczynienie może być przykry i trudny. Na szczęście w 1995 r. weszło w życie rozporządzenie Package Holidays and Travel Trade Act, które pozwala osobie, która doznała urazu na wczasach zorganizowanych za granicą wnieść roszczenie z tytułu wypadku na urlopie lokalnie. Jedynym warunkiem jest to, żeby wczasy te były zorganizowane przez biuro podróży.

  Wycieczki, które są traktowane jako wakacje zorganizowane, oznaczają, że klienci są chronieni zarówno prawnie, jak i finansowo. Podczas wakacji zarezerwowanych przez biura podróży, organizacja Association of British Travel Agents (ABTA) zapewnia ochronę oraz wsparcie dla ich klientów. Aby utrzymać akredytację, biuro podróży musi przestrzegać kodeksu postępowania ABTA. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie biura podróży są członkami ABTA.

  Ile będzie warte moje roszczenie z tytułu wypadku na wakacjach?

  Wszystko zależy od rozległości obrażenia i czasu pełnego powrotu do zdrowia. Jednak oprócz odszkodowania za poniesiony ból i cierpienie, możesz również ubiegać się o odszkodowanie za utratę zarobków, a także o pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji.

  W jaki sposób mogę się z Wami skontaktować?

  Masz pytanie natury prawnej? Skontaktuj się z Zuzanną Piotrowicz pod numerem 020 7482 8437 lub napisz do nas na polish@osborneslaw.com.

  Nasi prawnicy są członkami Stowarzyszenia Prawników ds. Obrażeń Osobistych (APIL) i Europejska Organizacja Prawników ds. Odszkodowawczych (PEOPIL).