Kancelaria uzyskała £105,000 odszkodowania dla samozatrudnionej instruktorki jogi

14 Jan 2019
family exercising

Table of Contents

Kancelaria Osbornes reprezentowała samozatrudnioną instruktorkę jogi, która doznała silnych obrażeń w wyniku potrącenia przez samochód na przejściu dla pieszych.

Jej obrażenia zawierały m.in. złamanie w czterech miejscach w prawym ramieniu, na które przeszła operację z wstawieniem metalowego implantu i śrub. W czasie gdy złamanie się goiło, nasza Klientka miała poważnie ograniczoną sprawność fizyczną i nie była w stanie podniesć swojego małego dziecka, przez co musiała polegać na opłacanej opiekunce. Klientka nie była również w stanie praktykować ani uczyć jogi, co spowodowało zastój w jej rosnącym biznesie.

Kierowca przyznał się do pełnej dpowiedzialności cywilnej po tym, jak został skutecznie oskarżony o niebezpieczną jazdę przez policję.

Następnie zdobyliśmy opinie ekspertów, żeby potwierdzić różne fizyczne i psychologiczne obrażenia oraz żeby otrzymać prognozę na temat przyszłego stanu zdrowia Klientki. Pomimo dobrej rekonwalescencji, Klientka była poważnie ograniczona w możliwości praktykowania jogi. Co ważne, prognoza ekspertów potwierdziła, że jej ramię nie powróci do stanu sprzed wypadku i że istnieje ryzyko zwyrodnieniowej zmiany w jej stawie.

Sprawa opierała się więc na tym, że Klientka nie mogła kontynuować swojego biznesu nauki jogi i musiała się na nowo wykwalifikować w nowej dziedzinie. Oszacowane straty Klientki zawierały kilka lat straconych dochodów, żeby umożliwić jej powrót do edukacji, założenie nowego biznesu i rozwinięcie go do takiego poziomu, na jakim znajdował się jej biznes nauki jogi przed wypadkiem.

Sprawa została wniesiona do sądu (High Court), ale zakończyła się ugodą z odszkodowaniem wysokości £105,000.

Share this article