Rowerzysta otrzymuje odszkodowanie po potrąceniu przez samochód

27 May 2024 | Barbara Wojno
Wypadek Naszego Klienta

Table of Contents

Nasza kancelaria niedawno rozstrzygnęła sprawę na rzecz rowerzysty, który został potrącony przez samochód wjeżdżający na główną drogę. Rowerzysta jechał główną drogą, gdy pozwany skręcił z bocznej drogi na jezdnię. Pozwany nie sprawdził, czy ktoś znajduje się na głównej drodze i zderzył się z rowerzystą. Rowerzysta doznał poważnych złamań twarzy i uszkodzenia wzroku, a także obrażeń tkanek miękkich nogi, dłoni i barku.
Nasza prawniczka przygotowała raporty od kilku ekspertów medycznych
Towarzystwo ubezpieczeniowe początkowo zaprzeczyło odpowiedzialności, twierdząc, że pozwany postępował prawidłowo. Nasza prawniczka przygotowała raporty od kilku ekspertów medycznych, w tym chirurga szczękowo-twarzowego i eksperta z oddziału ratunkowego, aby uzyskać pełny obraz obrażeń rowerzysty i rokowań. Rowerzysta posiadał prywatne ubezpieczenie zdrowotne, z którego mógł skorzystać na wczesnej rehabilitacji i wizytach u prywatnego konsultanta w związku ze złamaniami twarzy.
Po zakończeniu postępowania sądowego rozpoczęły się negocjacje.
Po sfinalizowaniu dowodów medycznych Laura zwróciła się do ubezpieczyciela pozwanego w celu omówienia ugody, jednak ten nie wyraził zgody. Wszczęto postępowanie sądowe i polecono adwokatowi, aby reprezentował Pozwanego. Po zapoznaniu się z aktami adwokat pozwanego przyznał się do odpowiedzialności w obronie i rozpoczęły się negocjacje.
Osbornes Law specjalizuje się w dochodzeniach roszczeń z tytułu wypadków rowerowych, pomagając rowerzystom, którzy odnieśli obrażenia w wyniku kolizji. Firma jest partnerem prawnym London Cycling Campaign (LCC).

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!