Chevron pointing up icon

Uprowadzenie Dziecka

Solicitors in London

Jeżeli podejrzewasz, że drugi rodzic planuje uprowadzić/ wywiezć Twoje dziecko z Wielkiej Brytanii bez Twojego pozwolenia, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem.

Prawnik powinien jak najszybciej złożyć wniosek do sądu o odpowiednie orzecznie. Sąd może zakazać wywozu dziecka, a nawet zabrać paszport dziecka i drugiego rodzica na przechowanie.

Twój prawnik może także skontaktować się z policją, by ta przekazała dane dziecka slużbom granicznym wraz z ostrzeżeniem o możliwości uprowadzenia.

W sytuacjach, w których drugi rodzic lub dziecko mają podwójne obywatelstwo, prawnik może napisać list do odpowiedniego konsulatu lub ambasady z prośba o odmówienie ewentualnego wniosku o paszport.

Jeżeli dziecko zostało już wywiezione do kraju, które jest sygnatariuszem Konwencji Haskiej lub Konwencji Europejskiej prawnik może złożyć dla Ciebie wniosek o nakaz powrotu dziecka do Wielkiej Brytanii. Polska jest sygnatariuszem obydwu konwencji.

Jeżeli dziecko zostało zabrane do kraju, które nie jest sygnatariuszem wspomianych konwencji, prawnik może Ci pomóc uzyskać pomoc sadu oraz informację, co do praw i przepisów / precedur obowiązujących w tym kraju.

Legal Aid Agency to instytucja do spraw bezpłatnej pomocy prawnej. Jeśli nie stać Cię na prawnika możliwe, że przysługuje Ci dofinansowanie z Legal Aid Agency.

 

  Speak to a Lawyer.

  Accreditations

  Latest Family Law News

  Introducing Your Family Law Legal Team

  Osbornes has an experienced team of specialist family-law lawyers to assist with your case / situation

  arrow pointing up

  Camden

  Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
  Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
  DX Number 57053 Camden Town

  Hampstead

  28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
  Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

  Your Privacy | Cookies Policy

  Contact a Lawyer

  Enter your details below to receive a call from Osbornes:


   Trustpilot

   Speak To A Lawyer

   Request Callback