Kompensacijos už traumą išieškojimas

Contact us

Kas yra asmeninė žala?

Asmeninė žala – tai žala, dėl kieno nors aplaidumo sukelta asmens fizinei, protinei ar emocinei sveikatai.  Asmeninė žala gali būti tiesioginė, t. y. žala Jums, arba netiesioginė, t. y. Jūsų patiriamas skausmas dėl netekties, nutikusios dėl kito asmens aplaidumo. Asmeninės žalos ieškinį galite pateikti dėl nelaimingo atsitikimo darbe, nelaimingo atsitikimo važiuojant dviračiu arba kelių eismo įvykio. Maloniai prašome skambinti mums arba užpildyti užklausos formą, jei manote, kad turite teisę į asmeninės žalos kompensaciją. Nedvejokite ar galime padėti, tiesiog susisiekite, o mūsų advokatai, atsakingi už asmeninę žalą, nemokamai įvertins Jūsų konkretų atvejį ir aplinkybes.

Ar aš galiu kreiptis dėl asmeninės žalos atlyginimo?

Patyrus traumą ar netektį, sukeltą kito asmens veiksmais, Jūs galite turėti teisę pateikti asmeninės žalos ieškinį. Tiesiog paskambinkite mums šiandien arba užpildykite užklausos formą ir sužinokite ar Jums priklausytų žalos atlyginimas už patirtą traumą ar sužalojimą nelaimingo atsitikimo metu .

Kokiais atvejais atlyginama asmeninė žala?

Mūsų asmeninės žalos atlyginimo teisininkai suteikia informaciją apie pačius įvairiausius įmanomus ieškinius dėl sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų: traumų darbe, suklupimų ir paslydimų, amputacijos, automobilių ir kelių eismo įvykių, nelaimingų atsitikimų viešajame transporte ar važiuojant dviračiu, ieškinių dėl motociklų ir kt. Mes galime padėti nepriklausomai nuo sužalojimo kategorijos, įskaitant galvos ir galvos smegenų, stuburo bei kitus sunkius sužalojimus, kuriuos patyrėte dėl kito asmens aplaidumo.

Reguliariai teikiame ieškinius dėl sekančių sužalojimų:

 • čiurnos,
 • rankos,
 • alkūnės,
 • pirštų,
 • plaštakos,
 • klubo,
 • kelio,
 • kojos,
 • kaklo,
 • peties,
 • riešo.

Nuo ko pradėti, pateikiant ieškinį žalos atlyginimui per “Osbornes Law”?

Visų pirma, susisiekite su mumis. Tiesiog paskambinkite į arčiausiai esantį Osbornes biurą ar užpildykite šiame puslapyje esančią užklausos formą, arba raskite asmeninės žalos teisininką kontaktinio puslapio paieškos pagalba.

Be to, kiekvienas atvejis yra skirtingas. Vienas iš mūsų asmeninės žalos teisininkų paskirs laiką pokalbiui su Jumis – visų detalių išsiaiškinimui ir tiksliam įvykio suvokimui. Gavę šią informaciją, galėsime patarti dėl tolesnių veiksmų.

Ir pagaliau, nesirūpinkite. Mūsų teisininkai ir jų asistentai yra visada pasiekiami, nuoširdūs ir tiesiai bei prieinamai išdėstantys reikalo esmę. Svarbiausias mūsų prioritetas yra pasirūpinti Jumis ir Jūsų interesais. O tai reiškia, kad galite atsipūsti, nes Jūsų pusėje bus viena is geriausių ir gerbiamiausių asmeninės žalos specialistų komanda.

Kokio dydžio kompensaciją gausiu už asmeninės žalos ieškinį?

Dviejų vienodų ieškinių nebūna, todėl sunku iš anksto pasakyti, kokio dydžio asmeninės žalos kompensaciją gausite, patenkinus Jūsų ieškinį. Kompensacija susideda iš dviejų dalių:

 • Bendroji žala, arba traumos sukelta žala, skaičiuojama, atsižvelgiant į sužalojimų sunkumą ir sveikatos atstatymui būtiną laiką;
 • Specialioji žala, arba finansiniai nuostoliai, apimantys dabartines ir numanomas dėl sužalojimo patirtas išlaidas, pvz.: gydymo metu negaunamas pajamas, gydymą, vaistus, pagalbines priemones ir įrangą, kelionės išlaidas, turto praradimą ir pan.

Negalime iš anksto pasakyti, kokio dydžio kompensacijos už asmeninę žalą galite tikėtis, tačiau turime patirties, nagrinėjant pačių įvairiausių sužalojimų ieškinius, todėl apytikris vertinimas įmanomas pokalbio metu.

Kaip veikia asmeninės žalos ieškinys “nelaimi – nemoki”?

Didžiąja dauguma atvejų, asmeninės žalos ieškinys gali būti pateikiamas pagal sąlyginio atlygio sutartį, taip vadinamą “nelaimi – nemoki” (angl. “no win – no fee”). Tai reiškia, kad nepatenkinus ieškinio, Jums neteks mokėti už teisines paslaugas.

Kiek laiko užtrunka asmeninės žalos ieškinio pateikimas?

Paprastai ieškinį reikia pateikti per trejus metus nuo nelaimingo atsitikimo ar sužalojimo dienos, tačiau mes visada patariame susisiekti su mumis kiek galint greičiau.

Kadangi kiekvienas ieškinys yra skirtingas, yra neįmanoma tiksliai pasakyti, kiek laiko užtruks jo nagrinėjimas. Tai priklausys nuo Jūsų patirtų sužalojimų sunkumo ir nuo to, ar Jūsų atsakovas pripažįsta kaltę.

Santykinai paprastas ieškinys gali būti patenkintas per kelis mėnesius, pvz. dėl nesunkios kaklo traumos arba kitai šaliai prisiėmus atsakomybę. Ieškinys, susijęs su sunkesniais sužalojimais, arba toks, kuriame kita šalis neigia atsakomybę, užtruks ilgiau, nes jam prireiks medicininių išvadų pateikimo. Iš dalies tai užtikrins Jūsų ilgalaikiams gydymo poreikiams adekvačią kompensaciją.  Pilnutinio sužalojimų poveikio nustatymas taip pat gali užtrukti, nes kompensacija gali priklausyti nuo Jūsų atsistatymui prognozuojamo laiko. Asmeninės žalos ieškinio laikas taip pat gali užsitęsti dėl sekančių priežasčių: jei kompensacija išieškoma per teismą, jei yra nusikaltimo sudėtis, jei policija pareiškia kaltinimus, jei Jūs esate pabėgimo iš avarijos auka, o policija ir draudimo bendrovės bando nustatyti vairuotoją.

Kaip greitai galiu tikėtis kompensacijos už asmeninę žalą?

Suprantama, kad kompensacija už asmeninę žalą gali Jus paremti gydymo ir sveikimo metu. Nustačius atsakomybę (kas reiškia, kad kita šalis prisiėmė visišką arba dalinę atsakomybę už Jūsų patirtą sužalojimą ar nelaimingą atsitikimą) galite kreiptis dėl vadinamųjų tarpinių kompensacijų išmokų gavimo. Tai yra išankstinės, dalinės išmokos, skiriamos pragyvenimo išlaidoms (nes negalite dirbti), privačiam gydymui ar reabilitacijai, kurios suteikiamos dar prieš pilnai išmokant galutinę kompensaciją. Vėliau jos bus išskaičiuotos iš galutinės kompensacijos sumos, prieš  pastarąją išmokant.

Ar ieškinio kompensacijai pateikimas turi senaties terminą?

Paprastai ieškinį reikia pateikti per trejus metus nuo nelaimingo atsitikimo ar sužalojimo dienos, tačiau mes visada patariame susisiekti su mumis kiek galint greičiau.

Ar asmeninės žalos ieškinio pateikimui prireiks medicininės apžiūros?

Mes norime pasiekti geriausią rezultatą, kompensuojantį Jūsų patirtą sužalojimą. Tam turime žinoti ne tik sužalojimo sunkumą, bet ir numatomą pilno pasveikimo laiką bei galimas ilgalaikes pasėkmes. Dėl šios priežasties mums greičiausiai reikės susipažinti su Jūsų medicininiais įrašais, o Jums teks atlikti medicininę apžiūrą. Nesijaudinkite, medicinos eksperto atliekama apžiūra paprastai užtrunka tik 20 minučių. Išsamiau visa tai aptarsime pokalbio metu, kad būtumėte 100 % įsitikinęs, jog suprantate kiekvieną proceso žingsnį.

Kaip išsirinkti geriausiai man tinkantį asmeninės žalos teisininką?

Visų pirma, ieškokite teisininko, kurio veikla plačiau akredituota ir reglamentuojama Teisininkų Veiklos Reguliavimo Institucijoje (angl. Solicitors Regulation Authority, SRA). Tai būtų Asmeninės Žalos Teisininkų Asociacijos (angl. Association of Personal Injury Lawyers) nariai arba ekspertai, susiję su tokiomis labdaros organizacijomis kaip “Headway” ir kitomis. Jų rangą dar galite pasitikrinti pagal “Chambers & Partners” ir “Legal 500” pateikiamą, atsiliepimais pagrįstą įvertinimą.

Dar galite paprašyti parekomenduoti netoli Jūsų praktikuojantį asmeninės žalos teisininką ir peržiūrėti atsiliepimus apie juos “Trustpilot” arba “Google”. Peržiūrėkite jų darbo nelaimingų atsitikimų teisėje pavyzdžius ir klientų atsiliepimus.

Galiausiai suorganizuokite su jais pradinį pokalbį – telefonu arba asmeniškai. Jūs turite įsitikinti, kad pasitikėsite Jums atstovaujančiu asmeninės žalos teisininku ir jo požiūriu.

Kokie yra asmeninės žalos teisininkų įkainiai?

Jums užsakius pradinį pokalbį, aptarsime visas galimybes ir parinksime geriausią būdą Jūsų asmeninės žalos bylai finansuoti.

Didžiąja dauguma atvejų Jūsų sužalojimo ar nelaimingo atsitikimo bylos ėmėsis teisininkas galės ją tęsti “nelaimi – nemoki” (angl. “no win – no fee”) principu. Tai reiškia, kad Jums nekyla jokia finansinė rizika, jei Jūsų bylos baigtis nebus sėkminga.

Ar mano asmeninės žalos byla bus nagrinėjama teisme?

Nors daugeliu atvejų mums pavyksta susitarti be teismo, kartais tai yra neįmanoma. Tokiais atvejais, kuomet oponentas atsisako prisiimti atsakomybę arba yra keliama baudžiamoji byla, mums gali tekti pradėti teismo procesą. Jums dėl to rūpintis nereikia, tuo pasirūpins Jūsų asmeninės žalos teisininkas, būdamas šalia Jūsų kiekviename žingsnyje. Jei taip nutiktų, visi žingsniai ir veiksmai Jums bus paaiškinti kiek įmanoma paprasčiau ir aiškiau.

Kokie yra galimi mano skirtingi mano ieškinio sprendimo būdai?

Jei įmanoma, visuomet stengsimės išspręsti jūsų bylą nesikreipdami į teismą. Suprantame, kad nė viena šalis nenori kreiptis į teismą, jei to galima išvengti. Paprastai byla išsprendžiama derybomis tarp Jūsų asmeninės žalos teisininko, Jūsų draudimo bendrovės ir atsakovo (oponuojančio asmens). Tai gali būti daroma palaipsniui, susirašinėjant, per oficialų susitikimą, pavyzdžiui, bendrą sprendžiamąjį posėdį, arba tarpininkaujant. Taip pat galime pasinaudoti vadinamuoju išankstiniu neutraliu vertinimu (teisėjas, į pensiją išėjęs teisėjas arba karališkasis advokatas (angl. Queen’s Counsel arba QC) išklauso kiekvienos šalies pareiškimus ir pareiškia savo nuomonę apie tikėtiną bylos nagrinėjimo teisme rezultatą). Dar yra galimas arbitražas (kai kiekviena šalis pateikia savo pareiškimą arbitrui, kuris priima privalomą sprendimą) arba teisminis procesas (kai kiekviena šalis argumentuoja savo bylą prieš teisėją).

Siekiant geriausio rezultato, visas Jūsų bylos sprendimo galimybes aptarsime su Jumis prieš priimant sprendimą.

 

 • Their team includes bright, hard-working solicitors dedicated to achieving successful outcomes for their clients from partner level to paralegal. Their client care is exceptional.

  Legal 500 2024

 • They are a team who are highly respected in the PI sector.

  Legal 500 2024

 • This is an excellent PI team doing a broad range of PI work.

  Legal 500 2024

 • Osbornes’ ‘highly respected‘ personal injury team is experienced in a range of complex, high-value claims, with notable strength in acting for European clients for whom English is not a first language.

  Legal 500 2024

 • Osbornes’ ‘highly respected‘ personal injury team is experienced in a range of complex, high-value claims

  Legal 500 2024

 • Osbornes’ ‘highly respected‘ personal injury team is experienced in a range of complex, high-value claims.

  Legal 500 2024

 • Ben Posford is fiercely bright, with an unrivalled passion for his clients’ cases. His encyclopaedic knowledge of all things PI is second to none. His foresight and commercial nous have propelled Osbornes into the highest echelons of the market where they rightly belong.

  Legal 500 2022

 • The firm has an excellent and innovative line in cases involving non-English speaking claimants, managed by recruiting paralegals with multi-language skills – an impressive route for expansion of the caseload.

  Legal 500 2022

 • Great expanding team with expertise and respect in the sector. Led by a commercially savvy and business minded team.

  Legal 500 2022

 • A really excellent group of PI solicitors, notable for their individual quality.’

  Legal 500 2022

 • A niche firm that punches well above its weight in the catastrophic injury sector, borne out by the quality of work they obtain.

  Legal 500 2022

 • This combination of experience and diligence reaps massive rewards for clients, Osbornes being well known in the industry as a fantastic firm.

  Legal 500 2022

 • The Osbornes personal injury team now comprises some of the most technically adept and hard hitting lawyers in the business.

  Legal 500 2022

 • Excellent coverage of personal injury, and traumatic brain injury. There is a real specialism in claimants who do not speak English as a first language.

  Legal 500 2022

 • The group is noted for its expertise in matters relating to cycling injuries, and is the official legal partner of the London Cycling Campaign charity.

  Legal 500 2022

 • To complement its strong reputation for high-value and complex personal injury work, the firm continues to develop its 'excellent and innovative line in cases involving non-English speaking claimants'

  Legal 500 2022

 • "Osbornes comprises some of the most technically adept and hard hitting lawyers in the business"

  Legal 500 2022

Susisiekite su mumis jau šiandien

Pirminei nemokamai konsultacijai skambinkite telefonu: 07842449291

Parašykite mums Atsiųskite užklausą, ir mes nedelsiant su Jumis susisieksime