Chevron pointing up icon

Uprowadzenie Dziecka 

Solicitors in London

"Lisa can handle the large and complicated cases but takes equal care with the smaller cases. She is a highly skilled mediator who is a consummate professional."

The Legal 500 Directory 2019, Lisa Pepper

Uprowadzenie Dziecka 

Jeżeli podejrzewasz, że drugi rodzic planuje uprowadzić/ wywiezć Twoje dziecko z Wielkiej Brytanii bez Twojego pozwolenia, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem.

Prawnik powinien jak najszybciej złożyć wniosek do sądu o odpowiednie orzecznie. Sąd może zakazać wywozu dziecka, a nawet zabrać paszport dziecka i drugiego rodzica na przechowanie.

Twój prawnik może także skontaktować się z policją, by ta przekazała dane dziecka slużbom granicznym wraz z ostrzeżeniem o możliwości uprowadzenia.

W sytuacjach, w których drugi rodzic lub dziecko mają podwójne obywatelstwo, prawnik może napisać list do odpowiedniego konsulatu lub ambasady z prośba o odmówienie ewentualnego wniosku o paszport.

Jeżeli dziecko zostało już wywiezione do kraju, które jest sygnatariuszem Konwencji Haskiej lub Konwencji Europejskiej prawnik może złożyć dla Ciebie wniosek o nakaz powrotu dziecka do Wielkiej Brytanii. Polska jest sygnatariuszem obydwu konwencji.

Jeżeli dziecko zostało zabrane do kraju, które nie jest sygnatariuszem wspomianych konwencji, prawnik może Ci pomóc uzyskać pomoc sadu oraz informację, co do praw i przepisów / precedur obowiązujących w tym kraju.

Legal Aid Agency to instytucja do spraw bezpłatnej pomocy prawnej. Jeśli nie stać Cię na prawnika możliwe, że przysługuje Ci dofinansowanie z Legal Aid Agency.

 

Speak to a Lawyer

Accreditations

Latest Family Law News


MGL Twitter error: Error: 34 Sorry, that page does not exist.

Introducing Your Family Law Legal Team

Osbornes has an experienced team of specialist family-law lawyers to assist with your case / situation

arrow pointing up

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


Trustpilot

Speak To A Lawyer

Speak

To a

Lawyer

ENQUIRY
SUBMIT