ÚTOK PSOV

19 Jul 2023 | Jaro Bernat
dog bite

Table of Contents

Klientka a jej partner venčili svoje dva psy na vodítku neskoro v noci v blízkosti svojho domu. Počas prechádzky sa k nim priblížili dva anatolske pastierske psy, ktoré boli bez vôdzky a nemali obojok.  Psy boli bez dozoru a utiekli z pozemku, kde boli držané.  Psy brutálne napadli jedného z malých psov klientky a spôsobili mu vážne zranenia.  Klientka bola tiež surovo napadnutá a pohryzená psami, pričom utrpela viaceré tržné rany.  Partnerovi sa podarilo psy od navrhovateľky odtrhnúť, čo jej umožnilo utiecť späť k svojmu domu spolu s druhým psom.  Partner navrhovateľky dokázal psy zadržať len na krátky čas a potom psy prenasledovali klientku po ceste.  Bála o svoj život a myslela si, že zomrie.

Polícia po príchode na miesto činu vzala oba psy do policajnej starostlivosti.  Majiteľ bol následne obvinený a priznal sa k trestnému činu “držanie psov, ktoré sa nebezpečne vymkli spod kontroly”. Napriek tomu, že malého psa klientky podrobili viacerým operáciám, o niekoľko týždňov neskôr tragicky zomrel.

Klientka utrpela tržné rany na hlave a rukách a bola jej diagnostikovaná posttraumatická stresová porucha.  Po začatí súdneho konania bol nárok uhradený vo výške 55 000 libier.

Share this article

Contact