Zaniedbanie Kardiologiczne

11 Mar 2022 | Oliwia Różycka
Woman signing document

Table of Contents

W tej sprawie kardiologicznej zostaliśmy poinstruowani przez wdowę po 55-letnim mężczyźnie, który pewnego wieczoru po powrocie z pracy skarżył się na ból w klatce piersiowej. Nasz klient zadzwonił pod numer 111. Mąż naszej klientki również skarżył się na ból prawego ramienia. Operator 111 poinformował, że na adres domowy naszego klienta zostanie wysłana karetka. Przyjechała karetka pogotowia prywatnego pogotowia ratunkowego i wykonano EKG, które stwierdzono jako nieprawidłowe.

Pomimo tego, ratownik medyczny nie zalecił przeniesienia męża naszej klientki do szpitala. Ratownik medyczny przekonywał go, że nie ma potrzeby wizyty w szpitalu. Później tego wieczoru mąż naszej klientki nadal cierpiał na bóle w klatce piersiowej. We wczesnych godzinach następnego ranka nasza klientka stwierdziła, że ​​jej mąż nie reaguje i pomimo prób reanimacji uznano go za zmarłego. Osbornes uzyskał ekspertyzę od Konsultanta Kardiologa i Specjalisty Kardiologii Interwencyjnej, która stwierdziła, że ​​nie zabranie męża naszej klientki do szpitala było pierwszym naruszeniem PCI obowiązku.

Osbornes napisał pozew do prywatnego pogotowia ratunkowego i uzyskano przyznanie się do odpowiedzialności. Po negocjacjach ostatecznie uzgodniono z pozwanymi sześciocyfrową ugodę na odszkodowanie.

Share this article

Contact