Wypadki Budowlane

25 Sep 2022 | Barbara Wojno
indemnizacion por lesiones siendo autonomo

Table of Contents

Pracownicy branży budowlanej codziennie napotykają w pracy zagrożenia fizyczne, które mogą prowadzić do wszelkiego rodzaju wypadków i urazów. Pomimo faktu, że w Wielkiej Brytanii obowiązują surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadki budowlane nadal stanowią wyzwanie dla pracowników i instytucji ze względu na sam charakter sektora.
Wskaźnik obrażeń śmiertelnych w sektorze budowlanym wynosi 1,62 na 100 000 pracowników, czterokrotność średniej dla wszystkich branż. Z najnowszych danych HSE wynika, że ​​w okresie 2020/2021 odnotowano łącznie 39 śmiertelnych obrażeń spowodowanych tego rodzaju wypadkiem. Zgodnie z tym raportem, każdego roku dochodzi do około 61 000 nieśmierciowych obrażeń spowodowanych wypadkiem budowlanym.
Nasz zespół prawników ds. obrażeń cielesnych w Osbornes Law ma duże doświadczenie w pomaganiu pracownikom i ich rodzinom w uzyskaniu sprawiedliwego odszkodowania za wszelkiego rodzaju wypadki. Poniżej udostępniamy kilka kluczy dotyczących praw mieszkańców Wielkiej Brytanii w razie wypadku budowlanego, aby pomóc społeczności hiszpańskojęzycznej poznać swoje prawa i postępować zgodnie z nimi.

Prawo do bezpieczeństwa i higieny pracy w Wielkiej Brytanii Wszyscy pracownicy mają prawo do pracy w bezpiecznym i wolnym od ryzyka środowisku. W tym celu pracodawcy mają obowiązek chronić pracowników w miejscu pracy, a także prawny obowiązek zapobiegania wypadkom, gdy tylko jest to możliwe. W Wielkiej Brytanii obowiązują surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, które wymagają od pracodawców zapewnienia bezpieczeństwa swoich obiektów i działań, a także odpowiedniego przeszkolenia pracowników i posiadania odpowiedniego sprzętu ochronnego. W razie wypadku budowlanego, jeśli pracodawca nie dopełnił tych obowiązków, poszkodowani będą mieli prawo do odszkodowania za szkody, tak że pracodawca będzie odpowiedzialny za wypłatę tego odszkodowania za pośrednictwem ubezpieczyciela. Jeśli miałeś wypadek na budowie, jako pracownik lub osoba prowadząca działalność na własny rachunek, nasi hiszpańscy prawnicy zajmujący się wypadkami przy pracy mogą Ci pomóc w dochodzeniu odszkodowania. W Osbornes Law jesteśmy po Twojej stronie, pomagamy Ci w Twoim języku i dzięki umowie „No Win No Fee”, dzięki czemu możesz ubiegać się o odszkodowanie, na które zasługujesz, bez ryzyka finansowego, ponieważ płacisz tylko wtedy, gdy wygramy sprawę.

1,547 / 5,000

Wypadek na budowie podczas samozatrudnienia w Wielkiej Brytanii Pomimo ochrony prawa, wielu pracowników budowlanych jest narażonych na szczególne ryzyko i może niechętnie zgłaszać roszczenia z tytułu jakichkolwiek obrażeń. Osoby najbardziej zagrożone to zazwyczaj pracownicy dorywczy, którzy rejestrują się jako samozatrudnieni. W Wielkiej Brytanii może być nawet milion pracowników posiadających status samozatrudnienia. Większość z nich nie jest tak naprawdę samozatrudniona, ale rejestruje się jako taka, aby zostać zatrudnionym. Często ten rodzaj zatrudniania odbywa się za pośrednictwem agencji, bez opłacania składek na ubezpieczenie społeczne lub z ograniczonymi prawami bezpieczeństwa pracy. Status samozatrudnienia stwarza zagrożenie w razie wypadku budowlanego, ponieważ nie mogą pracować, jeśli są ranni i nie mają prawa do zwolnienia chorobowego ani zasiłku chorobowego. Jeśli osoba prowadząca działalność na własny rachunek zostanie poszkodowana w wyniku zaniedbania innego pracownika lub organizacji, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie Wielu naszych klientów, którzy ucierpieli w wypadku budowlanym było samozatrudnionych i nadal jesteśmy w stanie skutecznie dochodzić odszkodowań pracowniczych dla prawie wszystkich z nich. Dzieje się tak dlatego, że w wielu przypadkach możemy wykazać, że relacja jest w rzeczywistości relacją pracodawca-pracownik, a w każdym razie nadal istnieją obowiązki w zakresie BHP dla osoby prowadzącej działalność na własny rachunek. Jeśli osoba prowadząca działalność na własny rachunek doznała obrażeń z powodu zaniedbania innego pracownika lub organizacji, ma prawo domagać się odszkodowania.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!