Uraz spowodowany podczas zabiegu

22 May 2022 | Magdalena Knez
nurse in hospital

Table of Contents

Jedna z naszych prawniczek została poinstruowana w sprawie roszczenia przeciwko szpitalowi uniwersyteckiemu Luton & Dunstable, w którym nasz klient doznał urazu nerwu łokciowego podczas operacji jelit.

U naszej klientki w listopadzie 2019 r. zdiagnozowano raka jelita, a w styczniu 2020 r. przeszła operację w znieczuleniu ogólnym w celu wycięcia guza. Klientka została ułożona w pozycji Lloyda Daviesa i podczas zabiegu miała zapewnione podparcie ramion i barków.

Po zabiegu nasz klient wybudził się z narkozy i skarżył się na ból barku, łokcia i szyi podczas pobytu na sali pooperacyjnej. Dostał dożylną ulgę w bólu, a następnie został przeniesiony na oddział. Po przebudzeniu nasz klient odkrył, że nie może poruszać lewą ręką ani lewym nadgarstkiem. Jego lewy biceps również był spuchnięty. Prześwietlenie w dniu 11 stycznia 2020 r. nie wykazało żadnych oznak urazu lewego ramienia ani lewego bicepsa, ale nasz klient nadal był zaniepokojony osłabieniem i drętwieniem lewego ramienia.
Nasz klient został zabrany z powrotem na salę operacyjną 13 stycznia 2020 r. na diagnostyczną laparotomię, z powodu problemów medycznych związanych z pierwotną operacją. Jego powrót do zdrowia był skomplikowany.

Do 20 stycznia, 10 dni po pierwotnej operacji jelita, nasz klient nie był w stanie poruszać lewym nadgarstkiem. Badania przewodnictwa nerwowego przeprowadzone w lutym 2020 r. potwierdziły, że doznał urazu lewego nerwu promieniowego podczas operacji 10 stycznia 2020 r.

Oczekiwano, że nasz klient wyzdrowieje w miarę dobrze, co na szczęście miało miejsce, chociaż nadal nie ma nad nim kontroli. ruchy motoryczne, ale potrafi radzić sobie z codziennymi zadaniami i kontynuować swoją pracę. Chociaż nie był w stanie dalej pracować jako jednoosobowy przedsiębiorca na stanowisku fizycznym i musiał znaleźć zatrudnienie w firmie, aby mieć status pracownika i miał wsparcie kolegi w pracy, gdy wykonywał prace manualne.

Nasza kancelaria, pomyślnie zaspokoiła roszczenie w wysokości pięciocyfrowej kwoty bez konieczności wszczynania postępowania sądowego, ponieważ pozwany NHS Trust przyznał się do odpowiedzialności w następstwie pozwu.

Share this article

Contact