Kolejne Wygrane Sprawy Przez Naszych Prawników

1 Jun 2024 | Oliwia Różycka
Nie Wygrasz Nie Płacisz

Table of Contents

20 000 funtów z tytułu roszczenia z tytułu oparzenia

Enviro-Strip (UK) Ltd otrzymała nakaz zapłaty 20 000 funtów odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy po tym, jak pracownik doznał urazu przy pracy w wyniku gwałtownego pożaru w fabryce w Staffordshire.
Po otwarciu piekarnika w Enviro Strip 24-latek doznał ostrych oparzeń twarzy, ramienia, szyi i lewej ręki. W momencie wypadku pracownik nadzorował otwarcie specjalistycznego punktu 400-stopniowego. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala i umieszczony w śpiączce farmakologicznej na cztery dni. Wrócił już do pracy, jednak nie może przebywać na słońcu, ponieważ jego skóra jest teraz wyjątkowo wrażliwa.
Sąd pokoju w Burton-on-Trent usłyszał, że pożarowi błyskawicznemu można było zapobiec. Jednak celowo pominięto mechanizm zabezpieczający drzwiczki piekarnika, aby zapobiec ich otwarciu w temperaturze powyżej 260 stopni.

Mężczyzna traci rękę w wypadku w pracy

Firma będąca właścicielem fabryki w Knowsley została ukarana grzywną w wysokości 3500 funtów i obciążona kosztami w wysokości 3500 funtów w związku z roszczeniem z tytułu szkody przy pracy. Blender odciął rękę Gary’emu McKeownowi, gdy opróżniał ją w fabryce. Chociaż lekarzom udało się ponownie przymocować rękę, stracił palce i kciuk.
Dochodzenie w sprawie wypadku wykazało, że urządzenie blokujące maszynę było zepsute przez ponad rok, a usterka nie była podjęta. Maszyna była używana przez całe dni, przez co nieuniknione było, że ktoś w końcu odniesie obrażenia.

Share this article

Contact