5-cyfrowe odszkodowanie dla matki, która doznała obrażeń przy porodzie

29 May 2023 | Barbara Wojno
Błąd Przy Porodzie

Table of Contents

Nasza Prawniczka osiągnęła kolejny pomyślny wynik dla wnioskodawcy, który złożył roszczenie przeciwko NHS Trust z tytułu urazów porodowych.
Powódka, pani H., podczas ciąży położna przepisywała jej tabletki z żelazem.
Urodziła zdrowe dziecko po nagłym cesarskim cięciu, ale ze względu na poziom utraty krwi podczas operacji powiedziano jej, że będzie potrzebowała transfuzji krwi lub żelaza.
Zdecydowano, że pani H. potrzebuje wlewu żelaza i poinformowano pana H. Pani H zapytała opiekujący się nią personel, czy wystąpiły jakieś skutki uboczne i została poinformowana, że ​​nie.
IV została wprowadzona do prawego ramienia pani H. w celu rozpoczęcia transfuzji żelaza, powódka natychmiast poczuła rozdzierający ból. Poinformowała dwie położne, które były z nią w pokoju, i usunięto kroplówkę, a następnie ponownie włożono ją do lewego ramienia, aby kontynuować procedurę.
Po raz kolejny pani H. doświadczyła rozdzierającego bólu i poinformowała położne, że ból utrzymuje się gorzej niż wcześniej, ale powiedziano jej, że musi kontynuować.
Pani H czuła, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko usiąść i czekać na zakończenie transfuzji. Pani H. płakała przez cały proces z powodu silnego bólu, podczas gdy położne przerwały transfuzję, gdy ból był nie do zniesienia, po czym wznowiły zabieg.

Wkrótce po transfuzji pani H. zauważyła przebarwienia na lewym ramieniu, szczególnie w miejscu wprowadzenia wlewu.
Zgłosiła to położnej, bo myślała, że ​​ma siniaka, a położna poinformowała ją, że zasięgnie opinii lekarza. Inna położna narysowała kółko wokół siniaka, aby monitorować jego rozmiar.
Po zbadaniu przez lekarza pani H została poinformowana, że ​​wystąpiła u niej reakcja alergiczna i przepisano jej leki przeciwhistaminowe.

Następnego dnia zauważono, że brązowe przebarwienie ramienia pani H. rozprzestrzeniło się i że doświadczyła ona „barwienia metodą Ferinjection/wynaczynienia tkanki”. Pani H. została poinformowana, że ​​plama zblaknie i została wypisana ze szpitala z zaleceniem, aby nie wystawiać ramienia na słońce i z niepewnością co do rokowania przebarwień na ramieniu.
Pani H starała się uzyskać skierowanie do dermatologa i chociaż początkowo sugerowano zabieg laserowy jako możliwą opcję poprawy przebarwień, pani H została poinformowana, że ​​zabieg może się nie powieść i zamiast tego zaproponowano klinikę kamuflażu skóry.Pani H. pozostała z trwałą plamą żelaza na ramieniu, która rozciągała się w dół przedramienia. Jej ramię również było obolałe w miejscu rany.

Pani H złożyła pozew przeciwko pozwanemu funduszowi powierniczemu o:

Nieuzyskanie odpowiedniej zgody Pani H. na dożylny wlew żelaza Ferinject;
Niezastosowanie prawidłowej techniki wykonania wlewu przed rozpoczęciem zabiegu na obu ramionach;
Niezachowanie ostrożności w celu uniknięcia przedostania się żelaza do ramienia pani H.;
Brak podejrzenia i/lub natychmiastowego przerwania zabiegu, gdy pani H odczuwała ból
Pozwany trust przyznał się do odpowiedzialności, a Osbornes jest zadowolony, że osiągnął 5-cyfrową ugodę odszkodowania dla pani H.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!