Zespół ogona końskiego

14 Jan 2019

Table of Contents

Zespół ogona końskiego (ang. Caudua Equina Syndrome) jest potencjalnie bardzo poważnym schorzeniem dolnego odcinka kręgosłupa.

Objawy obejmują:

  • utratę czucia w kroczu/ między nogami;
  • zaburzenia funkcji pęcherza moczowego/jelit – objawiające się nietrzymaniem lub zatrzymywaniem;
  • ostry ból pleców;
  • ból nóg – jednej lub obydwu;
  • osłabienie sprawności motorycznej i zanik odruchów.

Jest wiele przyczyn wystąpienia zespołu ogona końskiego. Nie rzadko pierwsze objawy pojawiają się na skutek urazu w pracy, np. na budowie.

Większość roszczeń z tytułu zespołu ogona końskiego wynika z błędów medycznych – skuteczne leczenie wymaga wczesnej interwencji lekarskiej. Ponieważ wielu lekarzy rodzinnych i lekarzy w szpitalach nie zawsze prawidłowo diagnozuje to schorzenie, prowadzi to do jego pogorszenia.

Jeśli zastanawiasz się nad wniesieniem roszczenia, warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników z kancelarii Osbornes, którzy rozumieją to schorzenie i którzy nie dopuszczą, aby klient otrzymał niedostateczne odszkodowanie.

“Jeśli doznałeś urazu lub padłeś ofiarą wypadku może przysługiwać ci prawo do roszczenia odszkodowania. Nasi polskojęzyczni doradcy zajmujący się odszkodowaniami z tytułu uszczerbku na zdrowiu mogą ci w tym pomóc. Zostaw dla nas wiadomość na Facebooku lub zadzwoń pod numer 020 7482 8467”.

Share this article