Wypadek Na Wysokości

19 Dec 2022 | Magdalena Knez
Accident în construcții

Table of Contents

Pan M, przyjechał do Wielkiej Brytanii i rozpoczął pracę w branży budowlanej jako pomocnik. W marcu 2019 r. pracował na budowie w Aldgate w Londynie i pomagał zatrudnionym w umieszczaniu znaków na zewnątrz budynku. Sprzęt używany przez klienta i jego zespół to Minifor TR 125 SY z liną syntetyczną i nieograniczoną wysokością podnoszenia z pilotem.
Gdy klient obsługiwał Minifora i ładunek był podnoszony na 12. piętro jego budynku, inni członkowie zespołu znajdowali się na innych poziomach, ręcznie prowadząc panel, gdy był on podnoszony z budynku, aby uniknąć uderzenia w budynek i uszkodzenia. Kiedy panel dotarł do naszego klienta, trzymał go od góry lewą ręką, aby nie uderzyć w szynę NIKO i nie złamać panelu. Używał prawej ręki do obsługi Minifora za pomocą pilota. Sygnał nie dotarł do Minifora podczas obsługi pilota, co spowodowało, że jego lewa ręka zakleszczyła się między panelem, który trzymał, a szyną NIKO.

Pan M miał częściową amputację lewego palca serdecznego. Poinstruował firmę prawniczą Osbornes, aby wniosła roszczenie o odszkodowanie za obrażenia ciała w wyniku wypadku w miejscu pracy.
Nasze zarzuty dotyczyły stosowanego przez pozwanego niebezpiecznego systemu pracy, braku przeszkolenia Pana M. oraz braku przeglądu sprzętu roboczego, w szczególności Minifora i jego pilota.
Opuszek palca naszej klientki był wrażliwy na lekki dotyk. Miał trudności ze zgięciem palca serdecznego lewej ręki przy próbie zaciśnięcia w pięść, nie mógł podnieść niczego ciężkiego, a palec był zdrętwiały. Osbornes uzyskał zaświadczenia lekarskie dotyczące odniesionego urazu, z których wynikało, że nasz klient wymagał operacji usunięcia nieprawidłowego paznokcia i jednocześnie usunięcia łożyska paznokcia uniemożliwiającego jego wzrost. Państwo Osborne udowodnili, że pan M. był głęboko poruszony estetycznym wyglądem swojej lewej dłoni i potrzebował protezy palca w tym samym kolorze co palec serdeczny prawej ręki, a także niestandardowych ochraniaczy palców z włókna węglowego do noszenia w przyszłości w pracy lub podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. zajęcia w domu, takie jak ogrodnictwo.
Praca pana M. została zakłócona w wyniku odniesionych obrażeń. W listopadzie 2019 roku podjął próbę powrotu do pracy jako pomocnik, ale nie był w stanie utrzymać pracy z powodu obrażeń odniesionych w wypadku. Wrócił na krótko do Rumunii i pracował na pół etatu, wykonując jedynie drobne prace jako malarz. Później zapewnił sobie pracę w Niemczech jako malarz na około 5 miesięcy. Polegał głównie na prawej ręce i uważał, że wiele aspektów pracy było bardzo niewygodnych i bolesnych, w tym malowanie sufitów i tynkowanie.

Osborne’owie byli w stanie wykazać, że pan M. pozostanie w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.
Pozwany złożył wstępną ofertę w wysokości 6000 funtów. Ta oferta została odrzucona, a kilka miesięcy później pozwany złożył kolejną ofertę w wysokości 25 000 funtów w kolejnej próbie skłonienia pana M. do mediacji. Pan M posłuchał naszej rady i odrzucił ofertę.
Na wspólnym spotkaniu ugodowym wiosną 2022 roku strony doszły do ​​porozumienia w sprawie zawarcia ugody na znaczną sumę 100 000 funtów. Odzwierciedla to, jak ważne jest, aby nie spieszyć się z rozmowami ugodowymi, aby uniknąć zawierania ugody poniżej wartości godziwej spraw, w których dowody nie zostały jeszcze zakończone, aby wesprzeć każdy aspekt roszczenia o odszkodowanie.
Pan M. był bardzo zadowolony z rezultatu. Był reprezentowany przez naszych prawników.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!