Wygrana Sprawa Po Zaniedbaniu Dentystycznym

19 Nov 2022 | Barbara Wojno
Modern dental office interior

Table of Contents

Osbornes Law osiągnęło kolejny pomyślny wynik dla klienta, który wystąpił z roszczeniem przeciwko lekarzom dentystom z powodu zaniedbania medycznego.Nasz klient musiał mieć usunięte dwa zęby i wyraził zgodę na ekstrakcję, której podjął się dentysta. Jednak pierwszy usuwany ząb ułamał się i nasza klientka musiała zostać skierowana do chirurga dentystycznego w celu usunięcia tego zęba w jej dolnej lewej szczęce. Zgłosiła się na wizytę skierowania i według jej wiedzy pozostała część zęba została usunięta w znieczuleniu miejscowym.

Nasza klientka wróciła do swojego gabinetu dentystycznego na wizytę kontrolną z wrażeniem, że ekstrakcja została zakończona. Miała założony most w miejscu usuniętego dolnego lewego zęba, 9 miesięcy po rzekomym usunięciu zęba. Nie wykonano jej prześwietlenia przed zamontowaniem mostu.Około dwóch miesięcy później nasza klientka poczuła bolesne uczucie w dziąsłach, które przekształciło się w przedłużający się, ciągły pulsujący ból w szczęce. Z powodu bólu zaczęła powoli wycofywać się z życia towarzyskiego, a po kilku miesiącach ból był na tyle silny, że zrezygnowała z pracy. Jej objawy nadal się pogarszały i cierpiała na zapalenie dziąseł, zatkane uszy, pulsujące i przeszywające bóle. Jej stan pogorszył się do tego stopnia, że ​​nie mogła spać, co miało znaczący wpływ na jej zdrowie psychiczne.

Nasza klientka szukała leczenia dentystycznego w alternatywnej praktyce dentystycznej, która potwierdziła, że ​​ma zatrzymany korzeń w lewym dolnym kwadrancie i że poprzedni dentysta założył most na tym korzeniu. Była zszokowana, gdy się o tym dowiedziała i sfrustrowana, że ​​całego bólu i leczenia, które znosiła, można było uniknąć, gdyby jej dentyści zachowali większą ostrożność.

Zarzuty wobec dentystów były następujące:
Nieprawidłowe usunięcie zęba w lewym dolnym kwadrancie
Niewykonanie zdjęcia RTG w celu potwierdzenia pełnego i prawidłowego usunięcia korzenia przed założeniem mostu;
Dopasowanie mostu nad zatrzymanym korzeniem
Pomimo tego, że ubezpieczyciele dentystów początkowo zaprzeczali odpowiedzialności, po miesiącach zaciekłej korespondencji, osiągnięto ugodę z Pozwanymi. Nasza klientka odczuwa ulgę, że spór się zakończył i cieszy się, że wytrwała do czasu osiągnięcia sprawiedliwego i pomyślnego wyniku.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!