Sześciocyfrowa rekompensata dla rowerzysty potrąconego przez samochód

18 May 2024 | Oliwia Różycka
Wypadek Vana z rowrzysta

Table of Contents

Nasza Prawniczka niedawno rozstrzygnęła sprawę dotyczącą rowerzysty, który został potrącony przez samochód podczas przechodzenia przez skrzyżowanie. Laurze udało się odzyskać dla naszego klienta 230 000 funtów.

Rowerzystka zbliżała się do skrzyżowania, kiedy została potrącona z roweru.

Rowerzysta jechał na południe wzdłuż Fitzjohns Avenue w Londynie w kierunku Swiss Cottage. Gdy dojeżdżała do skrzyżowania z Belsize Lane, pokrzywdzona skręciła w drogę z prawej strony i została uderzona przez samochód.

Rowerzysta doznał poważnych obrażeń

Rowerzystka doznała poważnego urazu kości promieniowej i łokciowej, w wyniku którego doszło do znacznej utraty kości. Przeszła operację stabilizacji ramienia. Rowerzystka doznała również złamania palca u nogi i znacznych potłuczeń. Kontuzja wpłynęła na hobby rowerzystów i ostatecznie zdecydowali się oni zaprzestać jazdy na rowerze.

Ubezpieczyciel początkowo obwinił rowerzystę, ponieważ przeciskał się przez ruch uliczny i powinna była wiedzieć, że samochód będzie skręcał. Firma ubezpieczeniowa nie przyjęła do wiadomości, że pozwany stracił kontrolę nad vanem po zderzeniu z rowerzystą i uderzył w ścianę, powodując poważne uszkodzenia konstrukcji. Firma ubezpieczeniowa podjęła próbę zaspokojenia roszczenia na niewielką kwotę nominalną, która nie pokryłaby wartości obrażeń rowerzysty.
Nasza prawniczka przygotowała kilka raportów od ekspertów medycznych.
Przygotowała raporty od kilku ekspertów medycznych, w tym chirurga kończyn górnych i psychiatry-konsultanta, aby uzyskać pełny obraz obrażeń rowerzysty i rokowań. Rowerzystka cierpiała na ciągłe ograniczenia w ruchach ramion. Chociaż była w stanie utrzymać pracę na pełen etat, ograniczały ją prace domowe i dźwiganie ciężkich przedmiotów.

Nasza prawniczka wynegocjowała sześciocyfrową ugodę

Po otrzymaniu raportów naszemu prawnikowi udało się wynegocjować sześciocyfrową ugodę, która pomoże rowerzystce uporać się z ograniczeniami związanymi z wiekiem.
Prawo Osbornes specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadków rowerowych, pomagając rowerzystom, którzy odnieśli obrażenia w wyniku kolizji. Nasza firma jest partnerem prawnym London Cycling Campaign (LCC).

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!