Świadczenia z tytułu śmierci

14 Jan 2019

Table of Contents

Jeżeli przytrafi ci się nieszczęście i w wyniku wypadku np. przy pracy, tracisz ukochaną osobę, warto wiedzieć, że jeśli jesteś osobą uzależnioną od zmarłego, czyli dzieckiem lub rodzicem, może przysługiwać ci odszkodowanie. Odszkodowanie z tego tytułu może obejmować stałą kwotę świadczenia z tytułu śmierci współmałżonka/partnera (ang. bereavement payment) w wysokości 11 800 GBP wypłacanego małżonkowi/partnerowi lub dziecku poniżej 18 roku życia.

Nasz zespół specjalizuje się w sprawach związanych z wypadkami śmiertelnymi w pracy w wyniku np. urazu głowy. Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Urazów Głowy “Headway”.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się kwestiami prawnymi po stracie bliskiej osoby. Kwestie prawne są niejednokrotnie trudne do rozwiązania, kiedy toczy się śledztwo, ustalanie przyczyny wypadku śmiertelnego lub trzeba zająć się innymi ważnymi, aczkolwiek czasami skomplikowanymi procedurami, a jednocześnie trzeba radzić sobie z emocjonalnymi skutkami po stracie bliskiej osoby. Możemy wytłumaczyć ci w jaki sposób obliczane jest odszkodowanie i wziąć na siebie ciężar radzenia sobie ze wszystkimi kwestiami formalnymi.

“Jeśli doznałeś urazu lub padłeś ofiarą wypadku może przysługiwać ci prawo do roszczenia odszkodowania. Nasi polskojęzyczni doradcy zajmujący się odszkodowaniami z tytułu uszczerbku na zdrowiu mogą ci w tym pomóc. Zostaw dla nas wiadomość na Facebooku lub zadzwoń pod numer 020 7482 8467”.

Share this article