Potrącony przez londyńską taksówkę

20 Mar 2022 | Oliwia Różycka
bike accident

Table of Contents

Nasz prawnik specjalizujący się w urazach rowerowych, wygrał sprawę rowerzysty, który został potrącony przez czarną taksówkę podczas jazdy ścieżką rowerową w Londynie. Andrew był w stanie odzyskać około 130 000 funtów dla kolarza.

Rowerzysta jechał na rowerze wydzieloną ścieżką rowerową przez popularny park w centrum Londynu. Taksówkarz wyjechał ze skrzyżowania na ścieżkę rowerzysty, nie ustępując mu miejsca. Rowerzysta nie miał możliwości, by uniknąć zderzenia i w rezultacie został potrącony.

Kolarz doznał poważnych złamań kręgosłupa, ręki i nadgarstka wymagających operacji i użycia metalowych płyt i drutów. Urazy dłoni i nadgarstka spowodowały trwałe problemy i wpłynęłyby na pracę Powoda. Kontuzje psychiczne sprawiły, że kolarz nie jest w stanie ponownie jeździć na rowerze w Londynie.

Andrew obliczył starty finansowe wynikających z obrażeń i dlatego rowerzysta mógł dochodzić kosztów dalszego leczenia, karnetu na siłownię czy transportu publicznego. W rezultacie zawarto ugodę z firmą ubezpieczeniową pozwanego, co doprowadziło do końca sprawy.

Nasi prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała, dlatego pomagają na zasadzie „nie wygrywaj, nie pobieraj żadnych opłat” (‘’no win no fee’’).
Kancelaria Osbornes specjalizuje się w roszczeniach z tytułu wypadków rowerowych, pomagając rowerzystom, którzy zostali ranni w wyniku kolizji. Osbornes Solicitors jest partnerem prawnym London Cycling Campaign (LCC).

Jeśli chciałbyś porozmawiać na temat Twojej kontuzji, zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zapytania online, a my oddzwonimy!

Share this article

Contact