Wygrana po śmiertelnym wypadku na rondzie

16 Jun 2024 | Magdalena Knez
Wypadki Na Rondach

Table of Contents

Śmierć w sprawie rowerzysty potrąconego przez ciężarówkę

Nasza prawniczka niedawno rozstrzygnęła sprawę na rzecz rowerzysty, który został potrącony przez ciężarówkę na rondzie. Rowerzysta, emeryt po 60. roku życia, wracał do domu po codziennym rowerze. Dojechał do ronda A14 East Bound w Suffolk i wjechał na rondo, gdy było to oczywiste. Pozwany jadąc piachem zjechał ze zjazdu A14 na rondo i zderzył się z rowerzystą. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.

Firma ubezpieczeniowa początkowo zaprzeczyła odpowiedzialności

Ubezpieczyciel początkowo zaprzeczył odpowiedzialności. Pozwany stwierdził, że rowerzysta znajdował się w martwym punkcie, zatem nie powinien być uznawany za winnego wypadku. Policja początkowo zdecydowała się nie wszczynać postępowania przeciwko oskarżonemu, jednak nasza prawniczka pomogła rodzinie w przygotowaniu odpowiedzi na prośbę policji o przywrócenie dowodów. Po tej kontroli było jasne, że oskarżonemu należy postawić zarzuty.
Po próbie rozstrzygnięcia roszczenia Kancelaria Osbornes wszczęła postępowanie sądowe i można było rozpocząć negocjacje
Nasz prawniczka skupiła się na tym, jak najlepiej wycenić roszczenie i przyjrzała się temu, co rowerzysta zrobił dla swoich dzieci zarówno finansowo, jak i psychicznie. Po dokonaniu wyceny roszczenia nasza prawniczka poradziła rodzinie, aby rozważyła możliwość zaspokojenia roszczenia. Ubezpieczyciel nie był skłonny na tym etapie uregulować roszczenia twierdząc, że czeka na zakończenie postępowania karnego. Po próbie rozstrzygnięcia sporu Laura wszczęła postępowanie sądowe i wyznaczyła adwokata dla Pozwanego. Po zapoznaniu się ze sprawą prawnik złożył ofertę ugody i można było rozpocząć negocjacje.

Rodzina przyjmuje ofertę, ale żal i smutek w ich życiu pozostaje

W końcu rodzina przyjęła ofertę ugody, stwierdzając, że nic nie przywróci dziury w ich życiu, którą spowodowała strata ojca, ale ugoda pomoże w złagodzeniu strat finansowych. Rodzina wciąż czeka na postępowanie karne, zanim będzie mogła zakończyć tę trudną część swojego życia.
Osbornes Law specjalizuje się w dochodzeniach roszczeń z tytułu wypadków rowerowych, pomagając rowerzystom, którzy odnieśli obrażenia w wyniku kolizji. Firma jest partnerem prawnym London Cycling Campaign (LCC).

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!