Odszkodowanie Za Wypadek Z Poszkodowaniem Mózgu

24 Oct 2023 | Magdalena Knez
Pieszy z Porażeniem Mózgu

Table of Contents

Naszym klientem był 68-letni bezdomny Polak, który został potrącony na przejściu z sygnalizacją świetlną. Mężczyzna doznał różnych obrażeń, w tym poważnego urazu mózgu, na tle istniejącego wcześniej problemu obumierania mózgu i uzależnienia od alkoholu.  W wyniku wypadku nasz klient doznał głębokich zaburzeń poznawczych i nie był w stanie zarządzać własnym majątkiem oraz sprawami. 

Po wypisaniu ze szpitala, został umieszczony przez służby w domu opieki dla osób starszych bez możliwości rehabilitacji.  Złożono wniosek o  umieszczenie naszego klienta w domu opieki, na podstawie tego, iż jego interes nie został spełniony, ponieważ dom nie obsługiwał klientów z urazami mózgu ani klientów mówiących po polsku.  W rezultacie nasz klient został przeniesiony na intensywną terapię do prywatnej kliniki rehabilitacyjnej, a następnie umieszczony w małym domu opieki.  Uzyskaliśmy tymczasową płatność i zatrudniliśmy opiekuna sprawy, aby upewnić się, że potrzeby naszego klienta są zaspokajane. Dodatkowo zatrudniliśmy polskojęzycznego pracownika, by klient mógł wziąć udział w różnych zajęciach i tym samym mógł integrować się z ludźmi. Ponadto udało nam się uzyskać fundusze na zorganizowanie szeregu terapii, w tym psychiatrii, psychologii, OT i fizjoterapii. 

Udało nam się uzyskać sześciocyfrową kwotę ugody, której celem było zapewnienie, że jego przyszłe potrzeby rehabilitacyjne będą nadal zaspokajane dzięki stałemu polskojęzycznemu wsparciu.  

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku drogowym i chcesz porozmawiać z prawnikiem, to zadzwoń do nas pod numer: 02074828437 lub wypełnij formularz online. 

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!