Jak ustala się odszkodowanie w przypadku amputacji?

2 Jul 2024 | Oliwia Różycka
Amputacja

Table of Contents

Celem odszkodowania jest przywrócenie Cię do stanu, w jakim znajdowałeś się przed wystąpieniem urazu. W przypadku osób po amputacji nie zawsze jest to możliwe. W rezultacie wysokość przyznanego odszkodowania będzie uzależniona od wartości tego, co utraciłeś oraz tego, co będzie Ci potrzebne do wygodnego i niezależnego życia w przyszłości.
Ponieważ odszkodowanie za amputację ocenia się indywidualnie, może ono znacznie się różnić w zależności od klienta. Na przykład osoba o wysokich dochodach, która jest niezdolna do pracy z powodu amputacji, może w przyszłości ubiegać się o odszkodowanie z tytułu utraty wysokich dochodów. Młodemu sportowcowi po amputacji może przysługiwać znaczne roszczenie o zwrot kosztów wykonanej na zamówienie protezy sportowej.

Szkody, które możemy odzyskać obejmują:

Koszty leczenia i opieki: Obejmuje to opłacenie prywatnych usług medycznych, rehabilitacji, terapii i poradnictwa, prywatnych opiekunów i każdego innego rodzaju pomocy.
Protetyka: koszt protetyki i ortezy oraz środków ułatwiających poruszanie się, w tym dostosowanych lub najnowocześniejszych do określonych czynności, takich jak uprawianie sportu, korzystanie z instrumentów muzycznych lub praca.

Adaptacje: wszelkie niezbędne przeróbki domu lub pojazdu.

Ból i cierpienie: odnosi się do bólu fizycznego spowodowanego urazem amputacyjnym, a także urazu emocjonalnego i psychicznego, który może mu towarzyszyć.
Zmiany stylu życia: Szkody te mają na celu zrekompensować wpływ urazu na codzienne czynności, relacje, hobby i ogólną jakość życia.
Utrata dochodu: Kiedy klient straci kończynę, nie będzie mógł podjąć pracy lub może w ogóle nie być w stanie wrócić do poprzedniej aktywności. Utrata dochodów może stanowić znaczną część otrzymywanego odszkodowania, szczególnie jeśli masz dobrze płatną pracę.

Osoby po amputacji często wymagają lat wsparcia i rehabilitacji, która może obejmować poradnictwo i leczenie psychologiczne zarówno dla nich samych, jak i ich rodzin. Adaptacje domu i utrata zarobków mogą być również znaczne.
Z tego powodu sprawy dotyczące amputacji większej kończyny (sprawy, w których amputowano ramię, roszczenia dotyczące amputacji nogi, roszczenia dotyczące amputacji ręki) wymagają wielomilionowego odszkodowania. Głównym czynnikiem decydującym o wyliczeniu kwoty odszkodowania jest ciężkość obrażeń klienta.
Jeżeli w wyniku wypadku doznał częściowej amputacji palca, realistycznie rzecz biorąc, kwota ta będzie znacznie mniejsza niż w przypadku innego klienta, któremu amputowano ramię i wymagała skomplikowanej protezy.
Osbornes Law dysponuje zespołem wyspecjalizowanych prawników mówiących po rumuńsku. Kontaktując się z nami, będziesz rozmawiać z kimś po rumuńsku, a jeśli wybierzesz Osbornes na swojego prawnika, będzie on cały czas zaangażowany w sprawę. Osbornes ma siedzibę w Londynie. Mamy biura w Camden i Hampstead oraz zespół liczący ponad 170 pracowników. Pomagamy ludziom od ponad 50 lat i nie możemy się doczekać, aby pomóc Tobie.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!