Czas Oczekiwania Pacjenta

14 Jan 2019

Table of Contents

Sarah Kate -Templeton podała w prasie, że w miesiącach zimowych nastąpił 10,000 proc. wzrost liczby pacjentów oczekujących powyżej 12 godzin na przyjęcie od momentu zgłoszenia się na pogotowie. W miarę jak pogoda się zmienia i spada temperatura na pogotowiu pojawia się coraz więcej chorych. Dla niektórych osób, które są bardziej podatne na zagrożenia niż inne, np. dzieci i osoby starsze, opóźnienia w przyjęciu zwiększają ryzyko.

Ponoć w miesiącach styczeń – marzec 2017 r. aż 1597 pacjentów musiało czekać ponad 12 godzin zanim zostało przyjętych na oddział. W okresie styczeń – marzec 2012 r., czyli 5 lat temu liczba ta wynosiła zaledwie 15 osób. Dane te są doprawdy szokujące. To dziwne, że odkąd Jeremy Hunt został ministrem zdrowia w 2012 roku NHS zaczął popadać w poważne tarapaty, pomimo jego zapewnień, że państwowa służba zdrowia, a w szczególności służby pogotowia ratunkowego, ulegną poprawie.

Królewskie Kolegium Medycyny Ratunkowej (ang. The Royal College of Emergency Medicine) uważa, że w Anglii potrzebnych jest 5000 dodatkowych łóżek szpitalnych, aby być w stanie przyjąć osoby, które trafiają na pogotowie i wymagają przyjęcia do szpitala. Ponadto zdaniem Królewskiego Kolegium, bez tych 5 tys. dodatkowych łóżek cała państwowa służba zdrowia „załamie się”. Jest to co najmniej niepokojące.

Jasno widać, że służby pogotowia ratunkowego nie są w stanie sprostać zapotrzebowaniu na udzielenie pierwszej pomocy medycznej. System się sypie i pomimo, że Ministerstwo Zdrowia obiecuje dodatkowe 100 milionów funtów, aby wesprzeć służby pogotowia ratunkowego w okresie przedzimowym, nadal ta pomoc może okazać się nie wystarczająca ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na te usługi.

12-godzinne opóźnienie może okazać się śmiertelne w skutkach dla pacjenta szczególnej troski. Rodziny tych pacjentów są sfrustrowane i bezradne z powodu braku opieki, którą otrzymuje ich członek rodziny. Nie mogą nic zrobić, jak tylko czekać i czekać, aż łóżko stanie się dostępne i można będzie uzyskać odpowiednią interwencję medyczną.

Kancelaria Osbornes Law dba o to, jak traktowani są pacjenci zarówno przez personel medyczny w szpitalu, jak i ze strony prywatnych usług zdrowotnych. Jeśli uważasz, że opieka, którą otrzymałeś Ty lub osoba bliska nie spełniała standardów oczekiwanych od kompetentnego profesjonalisty, prosimy o kontakt z naszym Partnerem i specjalistką ds. zaniedbań medycznych panią Stephanie Prior pod numerem telefonu: 020 7681 8671.

Share this article