75 tys. funtów wypłaty dla rowerzysty potrąconego przez samochód

20 Jun 2024 | Oliwia Różycka
Wpadek Na Rowerze

Table of Contents

Roszczenie w sprawie rowerzysty potrąconego przez samochód zostało uznane

Nasza prawniczka niedawno rozstrzygnęła sprawę dotyczącą rowerzysty, który został potrącony przez samochód na rondzie. Udało nam się odzyskać kwotę około 75 000 funtów dla rowerzysty.

Samochód zderzył się z rowerzystą, który spadł z roweru

Rowerzysta, emeryt, jechał samochodem w odwiedziny do znajomych. Wjechał na rondo i planował zjechać trzecim zjazdem. Pozwany wjechał na rondo nie rozglądając się i zderzył się z rowerzystą. Rowerzysta został wyrzucony z roweru, powodując poważne obrażenia. Sprawca początkowo uciekł z miejsca wypadku, ale później został odnaleziony przez policję.
Miał liczne złamania, ciągłe siniaki i urazy ścięgien.
Rowerzysta doznał licznych złamań miednicy, licznych złamań żeber po prawej stronie oraz ciągłych stłuczeń i urazów ścięgien. Rowerzysta doznał także obrażeń psychicznych. Ze względu na istniejące wcześniej kontuzje, kilkumiesięczny brak ruchu wpłynął na zdolność rowerzysty do gojenia się, co dodatkowo wpływa na jego zdolność do szybkiej regeneracji.

Policja uznała winę oskarżonego

Firma ubezpieczeniowa potrzebowała trochę czasu, aby przyznać się do odpowiedzialności i stwierdziła, że ​​ubezpieczony obwinia rowerzystę za zajechanie mu drogi. Policja uznała, że ​​oskarżony zawinił i został objęty kursem uświadamiającym dla kierowców. W związku z tym firma ubezpieczeniowa przyznała się do odpowiedzialności.

Rehabilitacja i osadnictwo

W tym okresie nasz prawniczka zorganizowała dla rowerzysty intensywną rehabilitację fizyczną i psychiczną, aby pomóc mu w powrocie do zdrowia. Jak zauważono powyżej, proces ten był powolny ze względu na istniejące wcześniej problemy zapalne. Nasza przygotowała raporty od kilku ekspertów medycznych, aby uzyskać pełny obraz obrażeń rowerzysty i rokowań. Po negocjacjach ustalono ofertę, w ramach której rowerzysta chętnie zakończy swoją sprawę.
Osbornes Law specjalizuje się w dochodzeniach roszczeń z tytułu wypadków rowerowych, pomagając rowerzystom, którzy odnieśli obrażenia w wyniku kolizji. Firma jest partnerem prawnym London Cycling Campaign (LCC).

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!