5 Milionów Funtów Odszkodowania

2 Mar 2021 | Barbara Wojno

Table of Contents

Dwudziestokilkuletni mężczyzna, który jako nastolatek doznał poważnych obrażeń w wypadku drogowym, otrzymał ponad 5 milionów funtów odszkodowania.

Samochód, którym jechał mężczyzna, zderzył się z nieruchomą ciężarówką po tym, jak oślepiony słońcem kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna, który doznał wielu urazów, w tym pęknięcia czaszki i silnego krwotoku, został zabrany do szpitala, gdzie potwierdzono, że ma on trwałe uszkodzenie mózgu. Był to bardzo poważny wypadek samochodowy.

Z powodu tego uszkodzenia mózgu mężczyzna ma problemy poznawcze i behawioralne. Jego pamięć i koncentracja zostały poważnie naruszone i nie jest w stanie skupić swojej uwagi przez dłuższy czas. Przeszedł również dramatyczną zmianę osobowości i pozostaje wrażliwy społecznie i nie jest w stanie właściwie ocenić ryzyka.

Fizycznie uszkodzenie mózgu utrudnia poruszanie się po lewej stronie ciała, ma problemy z równowagą i podnoszeniem przedmiotów. Jego wzrok również został poważnie ograniczony, co oznacza, że ​​ma skłonność do potykania się lub wchodzenia na innych ludzi i rzeczy.

Po długiej i intensywnej neurorehabilitacji ofiara żyje obecnie niezależnie od rodziny, wymaga jednak znacznego wsparcia i pomocy.

Share this article

Contact