£240 000 Funtów Za Wypadek Ze Śmieciarką

6 Jul 2023 | Barbara Wojno
Wypadek Śmieciarki

Table of Contents

Health & Safety Executive nałożył na Serco grzywnę w wysokości 240 000 funtów po tym, jak mężczyzna zginął, gdy ciężarówka, w której był pasażerem, zderzyła się ze śmieciarkami blokującymi pas na drogach w Norfolk.
Mężczyzna siedział na siedzeniu pasażera ciężarówki Wren Kitchens, kiedy uderzyła ona w samochody blokujące wewnętrzny pas autostrady A11 w pobliżu Attleborough, między Norwich a Thetford.

Śmieciarki poruszały się powoli wzdłuż drogi, zatrzymując się od czasu do czasu, aby umożliwić zebranie worków ze śmieciami. Zbiórkę śmieci prowadzili pracownicy firmy Serco.
Dochodzenie przeprowadzone przez Health & Safety Executive wykazało, że Serco nie zarządzało odpowiednio bezpieczeństwem działań związanych ze zbieraniem odpadów na drogach ekspresowych. Nie zapewnił swoim pracownikom odpowiednich instrukcji pracy, aby to zapewnić że segregacja śmieci jest bezpieczna. Nie nadzorował również i nie monitorował działalności wysokiego ryzyka, aby zapewnić jej bezpieczne prowadzenie.
Serco został ukarany grzywną w wysokości 240 000 funtów i obciążony kosztami w wysokości 37 074 funtów w Norwich Crown Court w dniu 23 czerwca 2023 r.

Share this article

Contact

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń już teraz po darmową konsultację 0207 482 8437

Napisz Do Nas Wyślij do nas wiadomość, a my odpowiemy jak najszybciej!