Chevron pointing up icon

Zespół ogona końskiego

Solicitors in London

News article published on: 14th January 2019

Zespół ogona końskiego (ang. Caudua Equina Syndrome) jest potencjalnie bardzo poważnym schorzeniem dolnego odcinka kręgosłupa.

Objawy obejmują:

  • utratę czucia w kroczu/ między nogami;
  • zaburzenia funkcji pęcherza moczowego/jelit – objawiające się nietrzymaniem lub zatrzymywaniem;
  • ostry ból pleców;
  • ból nóg – jednej lub obydwu;
  • osłabienie sprawności motorycznej i zanik odruchów.

Jest wiele przyczyn wystąpienia zespołu ogona końskiego. Nie rzadko pierwsze objawy pojawiają się na skutek urazu w pracy, np. na budowie.

Większość roszczeń z tytułu zespołu ogona końskiego wynika z błędów medycznych – skuteczne leczenie wymaga wczesnej interwencji lekarskiej. Ponieważ wielu lekarzy rodzinnych i lekarzy w szpitalach nie zawsze prawidłowo diagnozuje to schorzenie, prowadzi to do jego pogorszenia.

Jeśli zastanawiasz się nad wniesieniem roszczenia, warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników z kancelarii Osbornes, którzy rozumieją to schorzenie i którzy nie dopuszczą, aby klient otrzymał niedostateczne odszkodowanie.

“Jeśli doznałeś urazu lub padłeś ofiarą wypadku może przysługiwać ci prawo do roszczenia odszkodowania. Nasi polskojęzyczni doradcy zajmujący się odszkodowaniami z tytułu uszczerbku na zdrowiu mogą ci w tym pomóc. Zostaw dla nas wiadomość na Facebooku lub zadzwoń pod numer 020 7482 8467”.

arrow pointing down
Testimonial:

"I know I am paying you, but thanks you Jan from the bottom of my heart for even considering to take on my case and for getting me such a great barrister. I have great respect and admiration for the legal profession."

Wills, Probate & Disputed Estates client

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


    Request Callback