Chevron pointing up icon

Wypadki w magazynach

Jakie Mam Prawa?

News article published on: 4th February 2021

Ponieważ rząd zezwala niektórym z nas na powrót do pracy, zastanawiałem się nad obecnymi zagrożeniami, nie tylko tymi, które przyniosła pandemia, ale także niebezpieczeństwami związanymi z używaniem maszyn, pracami na wysokości i ogólnymi niebezpiecznymi warunkami. Dodając do tego zły nadzór, brak ostrzeżeń, brak środków ochrony osobistej, magazyny i fabryki są jeszcze bardziej niebezpieczne dla pracowników. Twój pracodawca ma obowiązek dbać o twoją ochronę w miejscu pracy, a pracodawcy są prawnie zobowiązani do ograniczenia wypadków tam, gdzie to możliwe. Przepisy obejmują przepisy dotyczące obsługi ręcznej z 1992 r. Oraz przepisy dotyczące operacji dźwigowych i urządzeń dźwigowych z 1998 r.

Mimo że obowiązują liczne przepisy i kontrole, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy wciąż zgłasza każdego roku zbyt wiele możliwych do uniknięcia wypadków w magazynach, fabrykach i centrach dystrybucji. Jeden z moich ostatnich przypadków dotyczył 30-letniej matki dwójki dzieci, która doznała urazu głowy, gdy została uderzona przez spadające pudełko, które jej koleżanka nieprawidłowo ustawiła na stosie pudeł. Mój klient cierpiał na silne bóle głowy, zawroty głowy i nie mógł spać w nocy w wyniku wypadku. Za obrażenia i poniesione straty finansowe przyznano jej 5000 funtów odszkodowania. Moi koledzy i ja zajmujemy się wieloma roszczeniami z tytułu wypadków przy pracy, a na przestrzeni lat najczęstszymi przyczynami wypadków były: Upadki z wysokości, takich jak drabiny lub wysokie półki Niesprawny sprzęt Uderzenie spadającymi przedmiotami, takimi jak pojemniki lub pudełka, które są nieprawidłowo ułożone Niesprawny sprzęt Narażenie na substancje toksyczne Nieprawidłowe obchodzenie się z podnoszonym sprzętem powodujące obrażenia. Tego typu wypadki powodują wiele różnych urazów, od skaleczeń, skaleczeń, oparzeń, złamań kości po bardziej złożone urazy, w tym urazy głowy i mózgu oraz amputacje.

Zapobieganie wypadkom i urazom w magazynach i fabrykach

Pracodawcy są prawnie zobowiązani do przeprowadzenia dokładnej oceny ryzyka w swoich pomieszczeniach. Po przeprowadzeniu oceny poinformuje pracodawców o środkach, które należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko obrażeń pracowników i gości. Jeśli pracodawca nie zastosuje się do zalecanych wskazówek bezpieczeństwa, a pracownik lub gość zostanie ranny, pracodawca jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania.

Środki mogą się różnić w zależności od konfiguracji magazynu lub fabryki, niektóre z ogólnych wymagań dla pracodawców obejmują:

Zapewnienie odpowiednich środków nadzoru
Wszyscy pracownicy otrzymują osobiste wyposażenie ochronne. Może to obejmować rękawiczki, kaski, buty ochronne
Pełne szkolenie w zakresie świadomości zagrożeń w miejscu pracy i obsługi sprzętu
Zapewnienie odpowiedniego przechowywania pojemników, pudeł i innych przedmiotów
Zapewnienie widocznych znaków ostrzegawczych w razie potrzeby
Przeszkody na drodze są usuwane, aby zapobiec poślizgnięciom, potknięciom i upadkom.
Poszukiwanie odszkodowania za obrażenia w magazynie

Po powrocie w tym tygodniu lub w nadchodzących tygodniach, teraz jest dobry moment, aby ponownie przejrzeć podręczniki bezpieczeństwa i procedury, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeżeli uraz wystąpi podczas pracy i nie jest to Twoja wina, prawo zapewnia ochronę. Zrozumiałe jest, że pracownicy mogą martwić się wniesieniem roszczenia przeciwko swojej firmie. Jednak roszczenie zostanie rozpatrzone przez firmę ubezpieczeniową pracodawcy, ponieważ wszyscy pracodawcy są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pracodawcy. Masz prawo do leczenia i odszkodowania w celu przywrócenia Ci pozycji sprzed wypadku.

Wpis na blogu autorstwa Magdaleny Knez, radcy prawnego w zespole ds.Szkód osobistych i odszkodowań.
arrow pointing down
Testimonial:

"My experience of using the Osbornes Head Injury Claims department was an entirely positive one. From the introductory meeting to the final settlement details, all was explained very clearly and the result was a very satisfactory one.Osbornes solicitors are extremely friendly and totally professional in helping any client when it comes to a personal injury. Whatever your injury - big or small, Osbornes solicitors will be there from start to finish."

Personal Injury department

Introducing Your Legal Team

Osbornes has an experienced team of specialist lawyers to assist with your case / situation

arrow pointing up

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


    Request Callback