Chevron pointing up icon

Wypadek śmiertelny na łodzi

Wiadomości

News article published on: 19th February 2021

Wypadek śmiertelny po śmierci pana D., który utonął w wyniku zderzenia łodzi na kanale La Manche. Pan D był na małej łodzi rybackiej ze swoim przyjacielem (właścicielem) i dwoma innymi osobami. Łowili w nocy na wędki. Trawler należący do pozwanych i obsługiwany przez nich, uderzył w ich łódź jednym ciosem, a woda z trawlera uderzyła w tył małej łodzi rybackiej, powodując jej szybkie zatonięcie.

Zmarły i pozostali nie nosili kamizelek ratunkowych, a łódź nie była odpowiednio wyposażona w odpowiednią „wolną burtę” z tyłu, aby woda nie wpłynęła na pokład. Miała jednak właściwe światła nawigacyjne, ale nie było odpowiedniego obserwatora na brzegu. Trzy osoby na pokładzie utonęły tragicznie, a jedna tylko przeżyła. Trawler również nie pilnował brzegu – strażnik przybrzeża pozwolił sobie na rozproszenie uwagi, używając telefonu komórkowego i pracując na laptopie. Kapitan trawlera jest ponownie sądzony w 2021 r. Za przestępstwa polegające na nietrzymaniu warty. Jury w 2020 roku nie wydało werdyktu.

Raport Wydziału Badania Wypadków Morskich przedstawił właścicielom trawlera zalecenia mające na celu poprawę standardów wacht. Istnieje 2-letni okres przedawnienia w przypadku wypadków na morzu i poinstruowaliśmy starszego radcę Admiralicji o sporządzenie orzeczenia w sprawie kolizji, a przeciwko właścicielom trawlera zostało wszczęte postępowanie cywilne w Sądzie Admiralicji. Roszczenie było bronione przez ich ubezpieczycieli bez przyznania się do jakiejkolwiek winy po stronie właścicieli trawlera. Nie mogliśmy pozwać majątku właściciela małej łodzi rybackiej, ponieważ nie było ubezpieczenia i potencjalnie majątek nie miał aktywów. Łódź została kupiona na eBay za 500 funtów. Moja klientka nie chciała pozwać rodziny przyjaciela jej męża.

Tuż przed pierwszą rozprawą procesową sprawa została rozstrzygnięta na kwotę 125 000 GBP odszkodowania bez uzgodnionego podziału odpowiedzialności. Roszczenie o odszkodowanie było roszczeniem o odszkodowanie za utratę bliskiej osoby i roszczenia z tytułu zależności na mocy ustawy o wypadkach śmiertelnych z 1976 r. Podjęto wiele pracy, aby udowodnić zależność finansową, co obejmowało uzyskanie nakazu ujawnienia informacji, ujawnienia od banków wykorzystywanych do międzynarodowych przelewów pieniężnych oraz kontaktu z rumuńskim ministerstwem emerytur.

arrow pointing down
Testimonial:

"Exceptional value for money. Highly competent and reasonably priced. Mark Freedman: one of the best in the field."

Legal 500 2020 - Mark Freedman

Introducing Your Legal Team

Osbornes has an experienced team of specialist lawyers to assist with your case / situation

arrow pointing up

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


    Request Callback