Chevron pointing up icon

Wypadek lub choroba podczas samodzielnej podróży

Solicitors in London

Wypadek lub choroba podczas samodzielnej podróży

News article published on: 30th July 2019

, Wypadek lub choroba podczas samodzielnej podróży

Tutaj dowiesz się, jak uzyskać odszkodowanie w UK za wypadek lub chorobę podczas samodzielnej podróży.

Co musisz wiedzieć
Citizens Advise Bureau informuje, że jesteś samodzielnym podróżnikiem, jeśli sam zorganizowałeś sobie wakacje (zarezerwowałeś loty, zakwaterowanie i usługi oddzielnie). Jeśli wykupiłeś wakacje zorganizowane, Twoje biuro podróży powinno pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z nieprzewidzianymi incydentami.

Co powinno obejmować ubezpieczenie podróżne?
Bez ubezpieczenia zdrowotnego wypadki za granicą mogą wiele kosztować. Najbardziej kompleksowe polisy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie, które pokryje koszty w wysokości aż dwóch milionów funtów. Może to pokrywać również koszt helikoptera, który przetransportuje Cię do domu w razie konieczności. Kupując ubezpieczenie podróżne, upewnij się, jakie koszty pokrywa Twoja polisa.

Jeśli nie jesteś pewny czy możesz ubiegać się o zwrot kosztów oraz odszkodowanie w UK gdy miałeś wypadek za granicą, skontaktuj się z Magdaleną Knez, radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze prawa. Zadwoń do niej bezpośrednio pod numer 0207 482 8437.

Brexit  – i co dalej?
Jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy, karty EKUZ nie będą ważne w przypadku podróży po UE. W tym wypadku będzie trzeba wykupić własne ubezpieczenie podróżne, które pokrywa koszty leczenia podczas podróży do UE, Norwegii, Szwajcarii, Islandii lub Liechtensteinu.

Z kim należy się kontaktować w nagłych wypadkach?
Jeśli masz ubezpieczenie podróżne, powinieneś skontaktować się ze swoją firmą ubezpieczeniową. Twoja polisa ubezpieczeniowa powinna zawierać międzynarodowy numer, którego możesz użyć, aby skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem. Możesz również skontaktować się z lokalnym konsulem brytyjskim w celu uzyskania pomocy. Pracownicy konsularni mogą zaoferować praktyczne porady, pomoc i wsparcie m.in. w kwestii znalezienia lokalnego lekarza.

Czy będziesz musiał zapłacić za leczenie?
Jeśli masz ubezpieczenie podróżne, prawdopodobnie nie poniesiesz żadnych kosztów lub będą one niskie (np. koszt wizyty u lekarza lub lekarstw). Przysługiwać Ci jednak będzie możliwość odzyskania pieniędzy po powrocie. W tym celu należy zachować wszystkie rachunki.

Jeśli masz EKUZ
W przypadku europejskiej karty EKUZ, możesz być zobowiązany do pokrycia kosztów, które w późniejszym czasie będziesz mógł odzyskać. W takiej sytuacji powinieneś spróbować złożyć wniosek jeszcze podczas pobytu za granicą. Jeśli nie ma takiej możliwości, musisz najpierw wypełnić formularz z Department of Work and Pensions (Departamentu Pracy i Emerytur).

Co powinieneś zrobić, jeśli uważasz, że twoja choroba lub wypadek były spowodowane przez hotel?
Jeśli uważasz, że twoja choroba lub wypadek zostały spowodowane przez hotel, może być konieczne rozważenie roszczenia z tytułu obrażeń ciała. Jednakże, jako niezależny podróżnik, roszczenie z tytułu obrażeń osobistych może być bardzo skomplikowane i kosztowne. Jest mało prawdopodobne, aby można było złożyć wniosek w brytyjskim sądzie. Zamiast tego prawdopodobnie będziesz musiał złożyć wniosek w kraju, w którym miałeś wypadek lub zachorowałeś. Jeśli myślisz o złożeniu wniosku o wypadek, który miałeś na wakacjach, powinieneś uzyskać poradę prawną.

Taką poradę otrzymasz u Magdaleny Knez, radcy prawnego z wieloletnim doświadczeniem w sprawach związanych z wypadkami za granicą. Zadzwoń już teraz pod 0207 482 8437 lub napisz na polish@osborneslaw.com i uzyskaj swoje odszkodowanie w UK!

Aby uzyskać więcej informacji wejdź tutaj.

arrow pointing down
Testimonial:

"I have, throughout my dealings with Osbornes, found everyone with whom I have had contact to be calm, helpful and efficient. This was particularly important for me at the beginning of the process when I was anxious and uncertain. I appreciate the professional care that all of you have taken."

Family department

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


Speak

To a

Lawyer

ENQUIRY
SUBMIT