Chevron pointing up icon

Uwaga, rowerzysto! Co powinieneś zrobić, jeśli uderzysz w wybój na drodze?

Solicitors in London

News article published on: 28th November 2019

, Uwaga, rowerzysto! Co powinieneś zrobić, jeśli uderzysz w wybój na drodze?
Male cyclist getting injured while falling from mountain bike in park

Wyboje i nierówności są coraz większym zagrożeniem na londyńskich drogach. Statystycznie problem pojawia się na jednej na pięć dróg w kraju. Niestety część rowerzystów pada ofiarą tej sytuacji, co w konsekwencji powoduje utratę zdrowia lub nawet życia. Dlatego jest niezwykle ważne, aby podjąć te kroki, gdy podczas jazdy na rowerze wpadniesz w dziurę na drodze.

7 rzeczy, które powinieneś zrobić:

✔️ Odsuń się na bezpieczną odległość. Należy pamiętać, że inni uczestnicy ruchu (w tym kierowcy autobusów) mogą Cię nie zauważyć, gdy tuż po uderzeniu zejdziesz z roweru, by sfotografować miejsce zdarzenia.
✔️ Sprawdź czy doznałeś obrażeń. Możesz odczuwać drętwienie stawów- jest to naturalna reakcja organizmu, który automatycznie zwiatcza ciało przed poważnym urazem. Czy możesz ruszać kończami? Jeśli nie, pomyśl o wezwaniu pomocy. Czy rozciąłeś się i krwawiłeś? Dokładnie oceń swój stan zdrowia.
✔️ Sfotografuj swoje obrażenia (jeśli są widoczne).
✔️ Sprawdź swój rower. Czy koło ociera się o ramę? Czy jest ono bliżej ramy niż było? Czy są jakieś pęknięcia w ramie? Jeśli rower jest zrobiony z włókna węglowego, a po wypadku materiał ma inną strukturę, jazda może być niebezpieczna i konieczne jest dostarczenie roweru mechanika.
✔️ Sfotografuj wszelkie uszkodzenia pojazdu. Poraktuj to jak miejsce zbrodni – policja prawdopodobnie się tym nie zainteresuje, ponieważ jest to sprawa cywilna. Musisz więc dokładnie udokumentować wszystkie uszkodzenia, które się pojawiły.
✔️ Koniecznie zrób szczegółowe zdjęcia wyboju. Jeśli masz monetę, umieść ją w otworze, aby dobrze ukazać jego głębokość.
✔️ Wyślij informację o dziurze do Cycling UK wraz z dowodami fotograficznymi i dokładną lokalizacją, którą możesz określić na stronie internetowej Fill that Hole. Organizacja ta przekazuje raporty władzom lokalnym i agencji zajmującej się autostradami (Highways Agency), które mają obowiązek ją naprawić.

Czy możesz ubiegać się o odszkodowanie?

Jeśli odniosłeś obrażenia na tyle poważne, że musiałeś odwiedzić A&E (Accident and Emergency w szpitalu) zamiast kontynuować podróż, lub Twój rower został poważnie uszkodzony, możliwe, że możesz założyć sprawę. Zadzwoń do nas, a omówimy dokładnie Twoją sytuację. Im silniejsze są zebrane dowody (np. raport od lekarza wykazujący złamanie kości), jak i dowody na istnienie nierówności na drodze, tym większa szansa na uzyskanie odszkodowania. Chętnie udzielimy Ci porady, czy masz szanse na wygraną.

☎️ 020 7482 8437
🌍 polish@osborneslaw.com

arrow pointing down
Testimonial:

"Stuart Kightley at Osbornes is effective and helpful and focuses on the needs of the individuals"Stuart, may I take this opportunity to thank you for your hard work. I feel you have been excellent from the moment we instructed you to the very end which resulted in getting a satisfactory outcome of my complicated case. You kept me informed at every stage of the process, were easy to speak to and I feel you were very professional and efficient in all aspects of your work. I feel very lucky that I chose you to deal with my case. I will be certainly recommending you in the future to anyone who needs your help. Albert.M"

Personal Injury department

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


    Request Callback