Chevron pointing up icon

Uwaga, rowerzysto! Co powinieneś zrobić, jeśli uderzysz w wybój na drodze?

Solicitors in London

News article published on: 28th November 2019

, Uwaga, rowerzysto! Co powinieneś zrobić, jeśli uderzysz w wybój na drodze?
Male cyclist getting injured while falling from mountain bike in park

Wyboje i nierówności są coraz większym zagrożeniem na londyńskich drogach. Statystycznie problem pojawia się na jednej na pięć dróg w kraju. Niestety część rowerzystów pada ofiarą tej sytuacji, co w konsekwencji powoduje utratę zdrowia lub nawet życia. Dlatego jest niezwykle ważne, aby podjąć te kroki, gdy podczas jazdy na rowerze wpadniesz w dziurę na drodze.

7 rzeczy, które powinieneś zrobić:

✔️ Odsuń się na bezpieczną odległość. Należy pamiętać, że inni uczestnicy ruchu (w tym kierowcy autobusów) mogą Cię nie zauważyć, gdy tuż po uderzeniu zejdziesz z roweru, by sfotografować miejsce zdarzenia.
✔️ Sprawdź czy doznałeś obrażeń. Możesz odczuwać drętwienie stawów- jest to naturalna reakcja organizmu, który automatycznie zwiatcza ciało przed poważnym urazem. Czy możesz ruszać kończami? Jeśli nie, pomyśl o wezwaniu pomocy. Czy rozciąłeś się i krwawiłeś? Dokładnie oceń swój stan zdrowia.
✔️ Sfotografuj swoje obrażenia (jeśli są widoczne).
✔️ Sprawdź swój rower. Czy koło ociera się o ramę? Czy jest ono bliżej ramy niż było? Czy są jakieś pęknięcia w ramie? Jeśli rower jest zrobiony z włókna węglowego, a po wypadku materiał ma inną strukturę, jazda może być niebezpieczna i konieczne jest dostarczenie roweru mechanika.
✔️ Sfotografuj wszelkie uszkodzenia pojazdu. Poraktuj to jak miejsce zbrodni – policja prawdopodobnie się tym nie zainteresuje, ponieważ jest to sprawa cywilna. Musisz więc dokładnie udokumentować wszystkie uszkodzenia, które się pojawiły.
✔️ Koniecznie zrób szczegółowe zdjęcia wyboju. Jeśli masz monetę, umieść ją w otworze, aby dobrze ukazać jego głębokość.
✔️ Wyślij informację o dziurze do Cycling UK wraz z dowodami fotograficznymi i dokładną lokalizacją, którą możesz określić na stronie internetowej Fill that Hole. Organizacja ta przekazuje raporty władzom lokalnym i agencji zajmującej się autostradami (Highways Agency), które mają obowiązek ją naprawić.

Czy możesz ubiegać się o odszkodowanie?

Jeśli odniosłeś obrażenia na tyle poważne, że musiałeś odwiedzić A&E (Accident and Emergency w szpitalu) zamiast kontynuować podróż, lub Twój rower został poważnie uszkodzony, możliwe, że możesz założyć sprawę. Zadzwoń do nas, a omówimy dokładnie Twoją sytuację. Im silniejsze są zebrane dowody (np. raport od lekarza wykazujący złamanie kości), jak i dowody na istnienie nierówności na drodze, tym większa szansa na uzyskanie odszkodowania. Chętnie udzielimy Ci porady, czy masz szanse na wygraną.

☎️ 020 7482 8437
🌍 polish@osborneslaw.com

arrow pointing down
Testimonial:

"Would just like to thank Emma for the work she carried out for me at the most awful time of my life."

Wills, Probate and Disputed Estates client

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


    Request Callback