fbpx
Chevron pointing up icon

Jak zachować bezpieczeństwo jeżdżąć rowerem podczas COVID-19

Solicitors in London

Jak zachować bezpieczeństwo jeżdżąć rowerem podczas COVID-19

News article published on: 20th May 2020

W wyniku pandemii COVID-19 i jej wpływu na społeczeństwo wszyscy musimy zmienić nasz styl życia.

Obecnie jazda na rowerze jest dozwolona jako forma transportu do pracy dla tych, którzy nie mogą pracować z domu lub jako forma ćwiczeń.

Nawet jeśli jeździsz na rowerze sam, nadal istnieje ryzyko kontaktu z ludźmi, a pomimo ograniczenia ruchu na drodze nadal może wystąpić ryzyko zarażenia.

Pojazdy

Drogi są znacznie cichsze w mojej okolicy i na początku może się to wydawać wspaniałe. Zauważyłam jednak, że kierowcy mają tendencję do jazdy szybciej ze względu na zmiejszony ruch uliczny. Doświadczyłam także wzrostu liczby wymijania się w bardzo bliskiej odległości.

Kluczem do sukcesu jest pozostawanie czujnym i nie dopuszczenie, aby puste drogi wprowadziły Cię w fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Inni rowerzyści

Jazda na rowerze w grupach, o ile nie jeździsz z członkami własnego gospodarstwa domowego, jest wciąż zabroniona! Istnieją obawy, że jeśli ludzie nadal będą jeździć na rowerze w grupach, rząd całkowicie zakaże tej aktywności. Stało się to już w innych krajach, a Richmond Park został zamknięty dla rowerzystów z powodu nieprzestrzegania zasad.

Należy również zachować ostrożność, zatrzymując się obok innych rowerzystów na skrzyżowaniach kontrolowanych przez sygnalizator świetlny lub mijając rowerzystów poruszających się wolniej. Zawsze trzymaj minimum dwumetrowy dystans od innych rowerzystów.

Piesi 

W pobliżu są jeszcze piesi i należy upewnić się, że przestrzegasz zasady dwóch metrów. Uważaj na swoją odległość od krawężnika, na którym poszczególni piesi chcą przejść.

Jeśli masz wypadek 

Podczas wymiany danych zapytaj o imię i nazwisko, numer rejestracyjny pojazdu i dane ubezpieczenia- sporządź własną notatkę. Wysłanie tych informacji SMS-em jest dobrym pomysłem, jednak upewnij się, że otrzymałeś tekst przed opuszczeniem miejsca zdarzenia. Możesz również zrobić zdjęcie pojazdu, aby mieć szybki i łatwy zapis numeru rejestracyjnego. Jeśli zachodzi taka potrzeba, upewnij się, że ktoś zadzwonił po karetkę pogotowia i policję, abyś mógł otrzymać potrzebne leczenie. Powinieneś w miarę możliwości wciąż starać się zachować zasadę dwóch metrów.

, Jak zachować bezpieczeństwo jeżdżąć rowerem podczas COVID-19
London, England – August 18, 2014: Modern Red bus and urban cyclists in motion on the busy streets of London Bishopsgate Road during the summer of August 2015
arrow pointing down
Testimonial:

"Really impressed by quality of work, timely responses and updates"

Property department

Introducing Your Legal Team

Osbornes has an experienced team of specialist lawyers to assist with your case / situation

arrow pointing up

Camden

Livery House, 9 Pratt Street, London NW1 0AE
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660
DX Number 57053 Camden Town

Hampstead

28A Hampstead High Street, Hampstead, NW3 1QA
Tel: 020 7485 8811 Fax: 020 7485 5660

Your Privacy | Cookies Policy

Contact a Lawyer

Enter your details below to receive a call from Osbornes:


Request Callback